joomla templates top joomla templates template joomla

Nielegalna wycinka drzew na Dębowym Wzgórzu przy budynkach z widokiem na Wisłę. W sąsiedztwie nowych budynków na skarpie wycięto drzewa bez wymaganej zgody

Agencja/eReporter24 włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Policja prowadzi dochodzenia w związku z nielegalną wycinką drzewa/drzewa na Dębowym Wzgórzu -informuje Urząd Miejski. O sprawie poinformowali czytelnicy, którzy zauważyli świeżo usunięte drzewa na skarpie wiślanej przy nowych budynkach na Dębowym Wzgórz.
 
 
O wyciętych drzewach poinformował nas czytelnik, który zauważył świeżo wycięte drzewa przy lasku za os. Rządz w pobliżu schodów prowadzących nad Wisłę. Wycięte drzewa wyglądały na zdrowe,  a dodatkowo teren - gdzie dokonano wycinki - mógł należeć do Lasów Komunalnych, które w szczątkowej postaci, znajdują się pomiędzy Rządzem, a Dębowym Wzgórzem, oraz na przyległej do tego terenu skarpie wiślanej. albo do obszaru zieleni chronionej. 
 
 
Z zapytaniem o legalność wycinki drzew, zwróciliśmy się do Patrolu Ekologicznego w Grudziądzu.
 
Sprawę przekierowano dalej, a ostatecznie wyciętymi drzewami zainteresował się leśniczy Lasów Komunalnych w Grudziądzu, który dokonał oględzin miejsca wycinki. 
 
- Nie było zgody na wycinkę -
 
 
Jak wynika jednoznacznie z ustaleń urzędników wskazane na przesłanych zdjęciach drzewa wycięto bez wymaganej zgody.
 
- „Wycinka została wykonana nielegalnie, Leśniczy dokonał oględzin na miejscu. O zdarzeniu została powiadomiona Komenda Miejska Policji w Grudziądzu, która wszczęła dochodzenie w tej sprawie” - informuje rzecznik Urzędu Miejskiego w Grudziądzu Beata Adwent.
 
Sprawą zajmuje się policja.