joomla templates top joomla templates template joomla

Nietypowa kolizja z budynkiem na ul. Kalinkowej. Kierowca nie zapanował nad autem z automatyczną skrzynią biegów. Rozpędzony samochód uderzył w budynek

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Policjanci z Grudziądza likwidowali skutki niecodziennej i groźnie wyglądającej kolizji drogowej. Zdarzenie spowodował kierowca hondy, który nie zapanował nad autem z automatyczną skrzynią biegów. Rozpędzony samochód zatrzymał się dopiero po tym jak uderzył w budynek. Na szczęście w pobliżu nie było osób i w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Mundurowi ukarali kierowcę mandatem.
 
 
Do zdarzenia doszło w sobotę 27 lipca na ul. Kalnikowej w Grudziądzu. Za kierownicę zaparkowanej hondy wsiadł 25-letni mężczyzna, który uruchomił niedawno nabyty pojazd. 
 
 
Samochód z automatyczną skrzynią biegów od razu z impetem ruszył do przodu, a jego kierowca zupełnie nie panował nad tym co się dzieje. Honda taranowała wszystko co było na jej drodze. Pojazd zatrzymał się dopiero po tym jak przejechał przez chodnik i uderzył w schody budynku, po drodze przewracając znak drogowy i uszkadzając słup z latarnią uliczną.
 
 
O zdarzeniu zostali zaalarmowani policjanci. Funkcjonariusze na miejscu zastali roztrzęsionego kierowcę, którym okazał się 25-letni obywatel Gruzji. Mężczyzna został sprawdzony na zawartość alkoholu–był trzeźwy.
 
 
Sprawca kolizji miał prawo jazdy, ale zupełnie nie poradził sobie w prowadzeniu auta z automatyczną skrzynią biegów. Kierowca miał dużo szczęścia, że w pobliżu nie było żadnych osób i nie wyrządził nikomu krzywdy. Zdarzenie skończyło się na stratach materialnych i mandacie, który policjanci wypisali kierowcy.
 
 
 
Niecodzienna kolizja niech będzie przestrogą dla wszystkich kierowców, którzy po raz pierwszy wsiadają do aut z automatyczną skrzynią biegów i nie mają pojęcia jak się zachować.