joomla templates top joomla templates template joomla

"Nowa świecka tradycja" w Grudziądzu. Kolejne dwie osoby straciły prawo jazdy na ul. Peszkowskiego. W tym miejscu masowo przekraczana jest prędkość

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Policjanci z Grudziądza nieustannie przykracają zapędy zbyt szybko pędzących kierowców. Funkcjonariusze odebrali kolejne dwa prawa jazdy za znaczne przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym. W tym roku 20 praw jazdy zatrzymali policjanci z Grudziądza za jazdę z nadmierną prędkością.
 
 
W sobotę 4 maja policjanci patrolujący obwodnicę miasta nieoznakowanym radiowozem z videorejestratorem na ul. Peszkowskiego zarejestrowali kierowcę audi, który pędził w obszarze zabudowanym 138 km/h. 31-letni kierowca przekroczył prędkość o 58 km/h, gdyż mógł jechać maksymalnie 80 km/h.  Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy z uwagi na fakt, iż przekroczenie miało miejsce w obszarze zabudowanym. Mundurowi w tej sprawie skierują wniosek o ukaranie do miejscowego sądu. Jako materiał dowodowy posłuży nagranie z videorejestratora.
 
 
 
W niedzielę 5 maja  na tej samej ulicy policjanci przyłapali kolejnego pirata. 48-letni kierowca bmw pędził 134 km/h w miejscu, gdzie można najwyżej 80 km/h. Szybką jazdę przerwali mundurowi zatrzymując samochód do kontroli. Tym razem kierowca został ukarany mandatem, oczywiście stracił też prawo jazdy.  Obydwaj kierowcy otrzymali po 10 punktów karnych.

Nadmierna prędkość jest jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Jazda z prędkościami powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym zawsze kończy się zatrzymaniem prawa jazdy. Kierowcy tracą możliwość kierowania pojazdami na okres trzech miesięcy. Policjanci ostrzegają – pędzisz w obszarze zabudowanym stracisz prawo jazdy. Strata uprawnień to czasem lawina kolejnych dolegliwości, więc nie warto się spieszyć. W bieżącym roku policjanci z Grudziądza zatrzymali 20 praw jazdy za nadmierną prędkość.
 
 
Policja apeluje do kierowców o respektowanie ograniczeń prędkości.