joomla templates top joomla templates template joomla

Nowy wóz ratowniczo-gaśniczy dla PSP w Grudziądzu wart 1 225 941 zł. Auto zakupiono w ramach europejskiego funduszu "Usprawnienia systemu ratownictwa w transporcie kolejowym"

info: PSP, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Do Komendy Miejskiej PSP w Grudziądzu, a dokładnie do Jednostki Ratownictwa Gaśniczego 2, trafił nowy wóz bojowy. Jest to średni samochód ratowniczo-gaśniczy kategorii terenowej, który ułatwi gaszenie pożarów w trudno dostępnym terenie. 
 
 
Samochód  został zakupiony przez Komendę Główną PSP z funduszu europejskiego w ramach projektu "Usprawnienia systemu ratownictwa w transporcie kolejowym - etap I". Samochód zabudowano na podwoziu marki Iveco Eurocargo ML150E32 z silnikiem o mocy 235 kW, spełniającym normę czystości spalin Euro 6 i manualną skrzynią biegów. 
 
Wyposażony jest w układ napędowy 4x4. Kabina przeznaczona dla 6 ratowników. Samochód posiada zbiornik wody o pojemności 2,5 m3 wraz z zamontowaną autopompą Godiva PC2A 2010 z systemem piany sprężonej o wydajności 1600 dm3/min przy ciśnieniu 8 bar oraz 250 dm3/min przy ciśnieniu 40 bar. 
 
 
Dodatkowo wyposażony jest w dwie wysokociśnieniowe linie szybkiego natarcia o długości 60 m, instalację zraszaczową, dwa składane zbiorniki wodne o pojemności 5000 dm3, wciągarkę samochodową, zdalnie sterowane przenośne działko wodno-pianowe o zasięgu rzutu 80 m, lance gaśnicze, 10 szt. kaset wężowych na odcinki węża W75, pilarki łańcuchowe do drewna o napędzie spalinowym, 6 szt. nadciśnieniowych aparatów powietrznych, dużą ilość armatury pożarniczej oraz podręczny sprzęt gaśniczy i burzący niezbędny do działań w trudnym terenie. 
 
Wartość jednostkowa pojazdu wyniosła 1 225 941 zł.