joomla templates top joomla templates template joomla

Zatruwał powietrze mieszkańcom Grudziądza, dostał mandat. Palił drewnem w piecu jednej z firm w Centrum Grudziądza. Było to drewno zakonserwowane środkami chemicznymi, a więc odpady w tym ramy okienne, odpady meblowe

info: Straż Miejska, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Trwa okres grzewczy, a co za tym idzie Patrol Ekologiczny podejmuje liczne kontrole palenisk. Są już pierwsze efekty. Nadal nie brakuje osób spalających odpady drewniane.
 
 
Wczoraj, 6 listopada, w godzinach popołudniowych Straż Miejska w Grudziądzu odebrała kolejne zgłoszenie dotyczące spalania odpadów. Miało do niego dochodzić w jednej z firm działających w ścisłym centrum miasta.
 
 
Na miejsce udał się Eko Patrol. Po dokonaniu kontroli strażnicy stwierdzili, że w piecu umieszczonym w piwnicy właściciel firmy spalał drewniane odpady pokryte lub zakonserwowane środkami chemicznymi. Znajdowały się tam połamane płyty wiórowe i paździerzowe, pocięte ramy okienne oraz połamane odpady meblowe. Obok pieca właściciel zgromadził znaczną ilość tych odpadów w celu spalania ich w piecu.
 
Mężczyzna zasłaniał się niewiedzą dotyczącą tego, że są to materiały niedozwolone do spalania. Sprawca został ukarany mandatem karnym. Ponadto, wydano mu terminowe polecenia utylizacji zgromadzonych odpadów i dostarczenie stosownej dokumentacji potwierdzającej wykonanie polecenia.
 
Ważne jest to, czym palimy. Dozwolonymi materiałami są: węgiel kamienny, ekogroszek, brykiet drzewny, pellet lub suche, nieimpregnowane drewno. Z kolei niedozwolone jest spalanie takich materiałów jak: panele, płyty wiórowe, podkłady kolejowe, kolorowy papier, tworzywa sztuczne, odzież, wszelkiego rodzaju ogumienie, styropian oraz odpady komunalne i wielkogabarytowe.