joomla templates top joomla templates template joomla

Panika w Grudziądzu. Dziesiątki rzekomych relacji porwań dzieci są "wyssanych z palca". Policja uspokaja w Grudziądzu takich zgłoszeń nie było

włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

 
W Grudziądzu żadnych porwań nie było, ani zgłoszonych na policję prób porwań uspokaja policja. W internecie i po mieście oraz okolicy krążą historie „wyssane z palca” nie mające oparcia w rzeczywistości. 
 
Grudziądz i nie tylko opanowała zbiorowa histeria nakręcająca się nadmiernie poprzez różnego typu historie, które nie mają oparcia w rzeczywistości.
 

 
Krążące w  internecie relacje o rzekomych porwaniach na ul. Narutowicza, Solnej, relacje osób opowiadających o porwaniach dzieci na przejściach dla pieszych policja demontuje - nic takiego w Grudziądzu nie miało miejsca. 
 
- „Historie o rzekomych porwaniach na ul. Narutowicza czy solnej są wynikiem paniki, a nie faktami, które mają potwierdzenie w ustaleniach policji, w Grudziądzu obecnie nie odnotowano żadnych porwań, ani prób porwań, nikt nie złożył takiego zawiadomienia” - informuje nas rzecznik prasowy Komendy Policji w Grudziądzu sierż. sztab. Maciej Szarzyński.
 
Pisaliśmy o tym wczoraj informując, że na terenie powiatu grudziądzkiego takich zgłoszeń nie było. 
 

 
Policja dementuje również jakoby czarny samochód BMW jeździł po Grudziądzu w poszukiwaniu dzieci:
 
- "W ostatnim czasie na portalach społecznościowych pojawiła się informacja o czarnym samochodzie marki BMW, którym ma się poruszać grupka mężczyzn porywających dzieci. TO NIEPRAWDA!" - czytamy w komunikacie policji. 
 
Informacje pochodzące z powiatu toruńskiego i chełmińskiego, komunikaty w urzędowych placówkach podtoruńskich gmin nie dotyczą Grudziądza i okolicy - nie zarejestrowano żadnych działań w ostatnich dniach grup przestępczych handlujących ludźmi, a powstające przeróżne informacje nie mają potwierdzenia po weryfikacji przez policję, a samonakręcające się relacje 
 
Policja dementuje również jakoby tego typu sprawy dotyczące Grudziądza prowadzone były przez Komendę Policji w Bydgoszczy. Jedyną nam znaną sprawą prowadzoną obecnie jest ta prowadzona przez Komendę Policji w Toruniu dotyczącą miejscowości Przysiek koło Torunia - pisaliśmy o tym wczoraj również, sprawa jest na etapie weryfikacji. 
 
- Nie oznacza to, że na dzieci uważać nie należy -
 
Apelujemy jednak do cztelników, aby nie powielali niesprawdzownych historii jak te o porwaniach na Solnej, Narutowicza i wielu innych podobnych opowieści powstajacych na grupach społecznościowych, a nie majacych żadnego potwierdzenia w działaniach policji. 
 

 

Komentarze  

0 # MariuszToDebil 2017-10-28 20:18
Mariusz jestes [*** hejt ***]em. Nic takiego w swieciu nie mialo miejsca co ty czlowieku opowiadasz buahaha. Idz sie lecz koles bo przez takich jak ty powstaja tylko takie brednie-opowias tki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # moje zdanie 2017-10-28 15:11
To, że nie ma zgłoszenia na policję nie znaczy, ze jakieś wydarzenie nie miało miejsca. Poczytajcie o próbie uprowadzenia 15-latki w jakiejś pod toruńskiej wiosce. Też najpierw było, że nieprawda. Po prostu może być tak, że żadna z osób poszkodowanych tego nie zgłosiła. Tak jest coraz częściej, bo Polacy już nie ufają policji, bo albo się z ich rąk ginie, albo zniechęcają do zgłoszeń itd.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-2 # Kamil 2017-10-27 19:52
jakbym mogl to bym cie w pysk strzelil za te brednie raczej propponuje udac się do tego waszego szpitala na wizyte
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Mariusz 2017-10-27 21:03
W pysk możesz dostać ode mnie i przestaniesz walić chamskie teksty. Może udaj się do szpitala to Cie z nich wylecza. Bez powodu nie napisałem tu czegoś co wiem że sprawdzonego źródła
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-2 # Mariusz 2017-10-27 10:44
Radził bym by jednak rodzice uważali na swoje pociechy.Kilka miesięcy temu w Świeciu kilku mężczyzn próbowało wyciągnąć dziecko ze stojącego auta. Tylko dzięki szybkiej reakcji siedzącego w aucie dziadka który trzymał je za nogi udało się uniknąć tragedii.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+5 # Adrian 2017-10-27 11:27
Mariusz... To też jest fikcja. Słyszałem dwie inne wersje tego. Twoja jest trzecia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować