joomla templates top joomla templates template joomla

Ogromny głód nikotynowy? 100 tys. papierosów o wartości 68 tys. złotych bez znaków akcyzowych. Mężczyźnie grozi do 3 lat więzienia

T.W./eSerwis.info; info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

 
Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą grudziądzkiej komendy zatrzymali 27-latka, który przewoził swoim samochodem wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Policjanci zabezpieczyli 100 tyś sztuk papierosów o wartości rynkowej prawie 68 tyś. zł.
 
W ubiegły piątek ok. godz. 16:50 na ul. Warszawskiej w Grudziądzu policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali do kontroli drogowej 27-letniego mieszkańca Włocławka. 
 
 
 
Policjanci mieli swoje przypuszczenia, że mężczyzna może przy sobie posiadać nielegalne wyroby tytoniowe. Ustalenia mundurowych były słuszne, 27-latek w swoim samochodzie przewoził kartony, w których miał 100 tyś. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.
 
{media load=media,id=8244,width=640,align=center,display=inline}
 
Mężczyzna wraz z należącą do niego kontrabandą zostali przewiezieni do komendy. Policjanci ustalili, że wartość rynkowa zabezpieczonych papierosów to prawie 68 tyś zł. Funkcjonariusze oszacowali, że gdyby papierosy trafiły do sprzedaży, Skarb Państwa mógłby stracić przeszło 108 tyś zł.
 
27-latek już usłyszał zarzuty. Za paserstwo akcyzowe grozi mu wysoka grzywna i do 3 lat więzienia.
 
 
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież