joomla templates top joomla templates template joomla

Patrole strażników miejskich na skuterach powracają w Grudziądzu. Strażnicy patrolują na jednośladach Błonia Nadwiślańskie, Las Komunalny, Park Miejski czy okoliczne jeziora

info: Straż Miejska, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

 
Strażnicy miejscy na skuterach patrolują Grudziądz. Pierwsze patrole już wyruszyły na ulice Grudziądza i dbają o bezpieczeństwo mieszkańców.
 
Z uwagi na trwający sezon letni przygotowano i uruchomiono skutery Straży Miejskiej w celu patrolowania miasta. Stanowią one dodatkowy środek transportu umożliwiający szybsze dotarcie we wskazane miejsce, a szczególnie w miejsca, gdzie nie można dojechać samochodem.
 
 
Strażnicy patrolują na jednośladach takie rejony jak: Błonia Nadwiślańskie, Las Komunalny, Park Miejski czy okoliczne jeziora.
 
Skutery od wielu lat - o ile to te same pojazdy - leżakowały w magazynie ze względu na awarie. W 2018 roku sprawa sprzętu i jego użyteczności pojawiła się na posiedzeniu Rady Miejskiej, od tego czasu minęły ponad dwa lata. Sprzęt był jednak nieczynny znacznie dłużej z bliżej nieokreślonych powodów - prawdopodobnie pieniędzy na ich remont.
 
Poniżej zdjęcie strażników miejskich na skuterach sprzed wielu lat. Pojazdy były użytkowane przez strażników kilka miesięcy, po czym zniknęły z ulic Grudziądza.