joomla templates top joomla templates template joomla

Pełzający gad w pobliżu placu zabaw dla dzieci wywołał panikę. Policjanci unieszkodliwili żmiję umieszczając ją w tekturowym pudełku i przenosząc w inne miejsce

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Zaalarmowani policjanci z Grudziądza interweniowali w dość niecodziennej sytuacji. Mundurowi złapali w mieście żmiję, która mogła stanowić zagrożenie dla mieszkańców. Gad trafił już w bezpieczne miejsce.
 
 
W niedzielę 14 lipca na ul. Tytoniowej w Grudziądzu spacerujący mężczyzna zauważył węża. Gad pełzał w pobliżu placu zabaw dla dzieci, a potem ukrył się przy słupie energetycznym. Zaniepokojony sytuacją przechodzień zaalarmował policjantów, gdyż obawiał się, że wąż może być jadowity.
 
 
Funkcjonariusze z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, którzy przyjechali na miejsce od razu przystąpili do akcji. Mundurowi postanowili złapać syczącego gada, który przypominał jadowitą żmiję. Policjanci musieli działać bardzo ostrożnie, żeby nie zostać ukąszonym. Rzecz nie była prosta, jednak sprawnie działający funkcjonariusze dość szybko umieścili żmiję w tekturowym pudełku. Za tak spektakularną akcję otrzymali nawet oklaski od zgromadzonych w pobliżu osób, które obserwowały niecodzienną interwencję.
 
 
 
Policjanci wypuścili gada w bezpiecznym miejscu z dala od zabudowań. Z pewnością tam żmija znajdzie lepsze warunki do życia i nie będzie stanowić zagrożenia dla mieszkańców miasta.