joomla templates top joomla templates template joomla

Pierwsza w życiu kontrola po zdaniu egzaminu i już wpadka. Nadpobudliwy 18-latek pod wpływem narkotyków, dodatkowo miał zapas marihuany przy sobie

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Policjanci z Grudziądzkiej grupy Speed zatrzymali 18-latka do rutynowej kontroli drogowej. Mężczyzna był pod wpływem działania środków odurzających, a w jego aucie mundurowi znaleźli narkotyki. Jak się później okazało, była to jego pierwsza kontrola drogowa od chwili zdania egzaminu na prawo jazdy.
 
 
Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę 24 listopada na ul. Hallera w Grudziądzu. Policjanci z grudziądzkiej grupy Speed postanowili zatrzymać do rutynowej kontroli kierującego pojazdem marki BMW. 
 
Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że samochód nie został dopuszczony do ruchu. Uwagę policjantów zwrócił jednak kierowca auta- 18-letni mieszkaniec powiatu grudziądzkiego, który był bardzo pobudzony. 
 
 
Badanie policyjnym narkotestem wykazało obecność w jego organizmie środków narkotycznych. Ponadto w trakcie przeszukania pojazdu, mundurowi znaleźli kolejne środki odurzające. Wstępne badanie wykazało, że jest to marihuana o wadze niespełna 1 grama. Po dokładniejszym sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że była to pierwsza kontrola drogowa 18-latka od chwili zdania przez niego egzaminu na prawo jazdy. 
 
Teraz mężczyzna będzie musiał się bez niego obejść przez dłuższy czas, gdyż zostało ono zatrzymane przez kontrolujących policjantów, a on sam trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj (25.11.2019) 18-latek usłyszał zarzut posiadania środków narkotycznych oraz prowadzenia pojazdu po ich użyciu, za co grozi do 2 lat więzienia.