joomla templates top joomla templates template joomla

Pieszy potrącony na przejściu na ul. Włodka w Grudziądzu. Mężczyzna został przewieziony do szpitala

info: Policja Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

W niedzielę w Grudziądzu na ul. Włodka kierujący fordem na oznaczonym przejściu dla pieszych potrącił pieszego. 70 – letni mężczyzna trafił do szpitala. Policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania prowadzącemu auto, sprawa trafi do sądu.
 
W niedzielę 10 czerwca około godz. 14.00 w Grudziądzu na ul. Włodka 67 – letni kierujący samochodem osobowym marki Ford Focus na oznaczonym przejściu dla pieszych potrącił pieszego. 
 
Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Zdarzenie wyglądało bardzo poważnie, ale na szczęście poszkodowany nie doznał obrażeń zagrażających jego życiu. Pracujący na miejscu policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia, oględziny pojazdu oraz szkic. 
 
Mundurowi sprawdzili, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Zebrany w sprawie materiał dowodowy posłuży do wyjaśnienia wszystkich okoliczności wykroczenia. Wstępne ustalenia policjantów z „drogówki” wskazują, że to
 
- kierowca forda nie udzielił pierwszeństwa pieszemu, który znajdował się na przejściu -
 
 
To bardzo poważne wykroczenie, dlatego policjanci postanowili zatrzymać kierowcy prawo jazdy i skierować sprawę do sądu.
 
Policyjne statystyki obrazują, że w zdarzeniach z udziałem osób pieszych więcej błędów popełniają kierowcy. Dlatego mundurowi stanowczo reagują na wszystkie wykroczenia kierujących wobec pieszych. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do  3 lat.