joomla templates top joomla templates template joomla

Prowadzący motorower przewrócił się w trakcie hamowania. Był pijany. Kierowca jadący przed nim nie pozwolił kontynuować podróży i wezwał policję

T.W./eSerwis.info; info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

 
21-latek z Grudziądza dokonał obywatelskiego ujęcia, a następnie przekazał policjantom nietrzeźwego mężczyznę, który kierował motorowerem. Badanie wykazało, że ujęty 40-latek ma w organizmie prawie dwa i pół promila. Wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem.
 
We wtorek 8 sierpnia ok. godz. 18:20 do grudziądzkiej jednostki policji zadzwonił 21-latek z informacją, że ujął nietrzeźwego kierującego i prosi o przyjazd patrolu. Do zdarzenia miało dojść na ul. Południowej w Grudziądzu, więc oficer dyżurny natychmiast wysłał tam radiowóz.
 
 
 
Na miejscu zgłaszający powiedział policjantom, że gdy zatrzymał się na światłach poprzedzających skrzyżowanie, w lusterku zauważył, że jadący za nim motorowerzysta przy próbie hamowania przewrócił się. 21-latek wyszedł z samochodu by sprawdzić, czy nic mu się nie stało i wtedy wyczuł od niego alkohol. Zgłaszający od razu zadzwonił na policję, a motorowerzyście uniemożliwił dalszą jazdę.
 
Funkcjonariusze ustalili, że kierujący jednośladem to 40-letni mieszkaniec Grudziądza. Podczas sprawdzania przez mundurowych jego trzeźwość, okazało się, że przypuszczenia świadka zdarzenia potwierdziły się całkowicie. Badanie wykazało, że motorowerzysta ma w organizmie prawie dwa i pół promila.
 
Mężczyzna stanie teraz przed sądem. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi wysoka grzywna i do 2 lat więzienia.
 
 
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież