joomla templates top joomla templates template joomla

Pijani motorowerzyści wpadli w ręce policji. Jeden z nich jechał szlaczkiem od krawężnika do krawęznika. Nic dziwnego miał 3 promile. Zatrzymał się na odpoczynek przed przekroczeniem mostu

info: Policja, Grudziądz; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

W czwartek grudziądzcy policjanci ujawnili dwóch pijanych motorowerzystów. Jednego zatrzymali sami mundurowi, kolejnego wskazał inny kierowca. Obaj kierowcy popełnili przestępstwo i będą odpowiadać karnie za jazdę w stanie nietrzeźwości.
 
W czwartek 14 czerwca w ręce grudziądzkich policjantów wpadło dwóch pijanych kierowców jednośladów. Około godz. 15.20 w miejscowości Mokre policjanci do rutynowej kontroli zatrzymali kierującego motorowerem.  Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Okazało się, że 58 –letni mężczyznę miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Został wykluczony z dalszej jazdy.
 
W tym samym dniu przed godz. 18.00 dyżurny grudziądzkiej komendy otrzymał wiadomość, że na ul. Portowej w Grudziądzu zatrzymał się pijany kierowca motoroweru. Zgłoszenie pochodziło od kierowcy samochodu osobowego, który wcześniej jechał za pijanym motorowerzystą. Zgłaszający był przerażony, że prowadzący jednoślad jedzie od strony do strony. 
 
 
Dyżurny jednostki z Grudziądza w wskazane miejsce wysłał policjantów z ruchu drogowego. 47 – letni motorowerzysta na ul. Portowej już nie ruszył bo uniemożliwili mu to mundurowi. Nierozważny kierowca był tak pijany, że jego mowa była bełkotliwa. Policjanci zrozumieli jednak, że zatrzymał się, gdyż chciał chwilę odpocząć przed przejazdem przez most na Wiśle. Funkcjonariusze sprawdzili, że miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu.
 
Zachowanie obydwu kierowców to skrajna nieodpowiedzialność. Obaj pijani kierowcy mieli dużo szczęścia, że nie doprowadzili do wypadku bądź kolizji, które magły zakończyć się tragicznie.  Ostatecznie podejrzewani staną przed sądem i będą odpowiadać za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. 3 letni zakaz prowadzenia pojazdów to minimalny okres jaki w tym przypadku możne orzec sąd. 5 tyś zł grzywny to też najniższa kwota grzywny. Wymierzana kara może być jednak bardziej dotkliwa.