joomla templates top joomla templates template joomla

Wyszedł ze sklepu i chwiejnym krokiem udał się do swojego samochodu, a następnie odjechał. Przyuważył to policjant po służbie. Kierowca miał promil alkoholu w organizmie

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Policjant z grudziądzkiej „drogówki" po zakończonej służbie zauważył, że samochodem spod jednego ze sklepów odjeżdża prawdopodobnie pijany mężczyzna. Funkcjonariusz natychmiast o swoich podejrzeniach powiadomił kolegów w mundurach. Kilka chwil później kierowcę citroena zatrzymali policjanci w białych czapkach. Okazało się, że prowadzący pojazd mężczyzna miał w organizmie promil alkoholu. 57 – latek musiał zakończyć jazdę, za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.
 
 
Policjant z grudziądzkiej jednostki po zakończonej służbie jadąc do domu zamierzał jeszcze umyć prywatne auto. Funkcjonariusz podjechał do myjni samochodowej i tam zauważył jak od pobliskiego sklepu odjeżdża autem prawdopodobnie pijany mężczyzna. 
 
Policjant nie zdążył zatrzymać samochodu, ale natychmiast o swoich podejrzeniach powiadomił będących w służbie kolegów z jednostki. Czujny stróż prawa pojechał za citroenem. W ślad za nimi ruszyli już mundurowi, żeby zatrzymać pojazd. Kilka chwil później umundurowani policjanci zatrzymali opisany samochód. Pojazdem kierował 57 – letni mężczyzna. 
 
Badanie stanu trzeźwości potwierdziło przypuszczenia będącego po służbie policjanta. Lekkomyślny kierowca miał w organizmie promil alkoholu ! Policjanci nie zezwoli już na dalszą jazdę, kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, za które teraz odpowie przed sądem zatrzymany. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności.
 
Czujność policjanta pozwoliła na szybkie wyeliminowanie z ruchu kierowcy, który mógł stworzyć poważne zagrożeniem dla siebie oraz innych uczestników ruchu.