joomla templates top joomla templates template joomla

Pijany kierowca Junaka uderzył w tył samochodu osobowego w Lisnowie pod Grudziądzem. Prowadzący miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i 2,5 promila

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

W środę 7 listopada policjanci z Grudziądza likwidowali skutki poważnie wyglądającego zdarzenia w ruchu drogowym w miejscowości Lisnowo w powiecie grudziądzkim. Motorowerzysta uderzył w tył samochodu osobowego. Ranny kierowca jednośladu trafił do szpitala. Funkcjonariusze ustali, że 40 letni mężczyzna nie powinien kierować pojazdami, gdyż zakazał mu tego sąd, a w dodatku był pijany. Nieodpowiedzialny kierowca ponownie stanie przed sądem, bo tam mundurowi skierują materiały w sprawie o przestępstwa i wykroczenie.
 
 
W środę 7 listopada około godz. 10.30 w miejscowości Lisnowo w gminie Świecie nad Osą kierujący motorowerem junak uderzył w tył samochodu osobowego marki Fiat punto. Rannego kierowcę jednośladu przetransportowano do szpitala. 
Zdarzenie wyglądało bardzo poważnie. 
 
 
Pracujący na miejscu policjanci poddali oględzinom miejsce wypadku oraz pojazdy. Funkcjonariusze na miejscu sprawdzili, że kierująca samochodem była trzeźwa. W tym samym czasie w szpitalu inny funkcjonariusz wykonywał już czynności z motorowerzystą. Mężczyzna został także sprawdzony na trzeźwość. Policyjny alkotest wskazał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 
 
 
Okazało się także, że 40 - letni mężczyzna ma wydany przez sąd zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Obrażenia jakich doznał motorowerzysta nie zagrażają jego życiu, w samochodzie powstały tylko niewielkie uszkodzenia.
 
Policjanci sprawę nieodpowiedzialnego mężczyzny skierują do sądu. Motorowerzysta będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do poleceń sądu – to przestępstwa z kodeksu karnego. Z kodeksu wykroczeń odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym czyli kolizję drogową. Mężczyzna może nawet trafić do więzienia.