joomla templates top joomla templates template joomla

Po miesiącach poszukiwań udało znaleźć się wytypować sprawcę. O kradzieży alkoholu w jednym z grudziądzkich sklepów, policjanci zostali zaalarmowani pod koniec ubiegłego roku

info: Policja/KMP Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

 
Kryminalni z Grudziądza wytypowali, a następnie zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej do której doszło pod koniec ubiegłego roku. Sprawcą okazał się 44-letni mężczyzna, który usłyszał już zarzuty. Grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

O kradzieży alkoholu w jednym z grudziądzkich sklepów, policjanci zostali zaalarmowani pod koniec ubiegłego roku. Jednak w toku prowadzonych czynności, policjanci ustalili, że nie doszło w tym dniu do zwyklej kradzieży sklepowej, a do kradzieży rozbójniczej. Na zabezpieczonym monitoringu widać, jak mężczyzna próbuje wyjść ze sklepu nie płacąc za towar. Na tą sytuację zareagował pracownik ochrony, który próbował zatrzymać złodzieja. Sprawca jednak, by utrzymać się w posiadaniu „łupu” uderza pracownika i ucieka ze sklepu.
 
 
Po zebraniu niezbędnych danych bardzo szybko funkcjonariusze wytypowali osobę, która mogła mieć związek z przedmiotową kradzieżą rozbójniczą. Mężczyzna ukrywał się przez blisko 6 miesięcy przed organami ścigania, aż w końcu w poniedziałek (17.05.2021) wpadł w ręce policjantów. Okazał się nim 44-letni mieszkaniec Grudziądza. Po zatrzymaniu trafił do policyjnej celi.
 
We wtorek (18.05.2021) usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej. Prokurator wobec podejrzanego zastosował również dozór policyjny, poręczenie majątkowe, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego oraz zakaz opuszczania kraju. Za tego rodzaju przestępstwo 44-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
 
Jak widać kryminalni nie pozostawiają takich spraw, a zatrzymanie sprawcy przestępstwa to nieraz tylko kwestia czasu.