joomla templates top joomla templates template joomla

"Po pijaku" wybrali się w podróż autostradą. Przed samym wjazdem w Grudziądzu na A1 zatrzymała ich policja

info: Policja, Grudziądz; fot: google włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

W poniedziałek grudziądzcy policjanci przeprowadzili działania pod nazwą „Trzeźwa autostrada”. Funkcjonariusze z „drogówki” wykluczyli z ruchu dwóch kierowców, którzy „na dwóch gazach” zamierzali wjechać na trasę szybkiego ruchu. Ta skrajna nieodpowiedzialność mogła doprowadzić do nieszczęścia.
 
W poniedziałek 9 lipca w godzinach od 6.30 do 8.30 grudziądzcy policjanci przeprowadzili działania pod nazwą „Trzeźwa autostrada”. 6 funkcjonariuszy z „drogówki” pracowało na grudziądzkim węźle autostradowym sprawdzając stan trzeźwości kierowców zjeżdżających i wjeżdżających na autostradę. To już kolejna akcja skierowana przeciwko kierowcom, którzy decydują się na jazdę spożywając alkohol. 
 
Stróże prawa zatrzymali dwóch kierowców, którzy wcześniej pili alkohol. 65 – letni kierowca renault mastera popełnił wykroczenie, 29 – letni prowadzący nissana dopuścił się przestępstwa (mężczyzna miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu). 
 
Obaj lekkomyślni kierowcy zamierzali wjechać na trasę szybkiego ruchu. Policjanci z Grudziądza w porę jednak wykluczyli ich z ruchu. Kierowcom stróże prawa odebrali prawo jazdy. Obydwie sprawy trafią ostatecznie do sądu, który rozpatrzy je w kategorii popełnionego wykroczenia i przestępstwa.
 
To kolejna policyjna akcja na grudziądzkim węźle autostradowym. Policjanci zapowiadają, że to z pewnością nie ostatnie działania skierowane przeciwko pijanym kierowcom.