joomla templates top joomla templates template joomla

"Podejrzane" telefony do mieszkańców Grudziądza i powiatu grudziądzkiego. Oszuści wymyślają historię, za pomocą której chcą wyłudzić od rozmówcy pieniądze

info: KMP, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

W ostatnim czasie oszuści działający metodą „na wnuczka” oraz „na policjanta”, dzwonili na telefony stacjonarne w naszym województwie. Podobne telefony odebrały również osoby mieszkające w Grudziądzu i powiecie grudziądzkim. Ciągle więc warto przestrzegać, zwłaszcza osoby starsze, przed tego typu oszustami. Policjanci przypominają: w żadnym wypadku nie przekazujmy swoich pieniędzy nieznajomym osobom.
 
 
Praktycznie nie ma dnia, żeby ktoś nie powiadomił policjantów o próbie oszustwa metodą na tzw. wnuczka czy policjanta. Niestety zdarza się także, że osoby oszukane w ten sposób, tracą dorobek całego życia.
 
 
Metoda działania sprawców w tego typu przestępstwach za każdym razem jest bardzo podobna. Najczęściej wyszukują osobę, jej adres i numer telefonu w książce telefonicznej, po czym nawiązują kontakt. Podają się za członka rodziny: wnuczka, kolegę, przyjaciela, a ostatnio coraz częściej „policjanta” lub pracownika banku. Następnie oszuści wymyślają jakąś historię, za pomocą której chcą wyłudzić od rozmówcy pieniądze.
 
W ostatnim czasie na terenie województwa kujawsko-pomorskiego w różnych miastach ponownie doszło do serii tego typu zdarzeń. Oszuści dzwonili również na telefony stacjonarne w Grudziądzu i powiecie grudziądzkim, gdzie niestety udało im się przekonać 3 osoby do przekazania im znacznej sumy pieniędzy.
 
Te wydarzenia pokazują, że ciągle należy przestrzegać przed tego typu zdarzeniami i informować o nich najbliższych, by nie padli ofiarami oszustwa. Policja przestrzega przed oszustami i przypomina, by w żadnym wypadku nie przekazywać swoich pieniędzy nieznajomym osobom.