joomla templates top joomla templates template joomla

W centrum Grudziądza mężczyzna wylał na zaparkowanego opla ciecz, a następnie go podpalił. Potem wsiadł do TAXI i odjechał. Nagrał to monitoring miejski

info: Policja, Grudziądz; video: Monitoring, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

W sobotę tuż przed północą grudziądzcy policjanci zatrzymali 27–letniego mężczyznę, który na jednej z ulic w centrum miasta dokonał umyślnego uszkodzenia opla vectry. Podejrzany wylał na samochód łatwopalną substancję, a następnie ją podpalił. Chwilę później mężczyzna był już w rękach policjantów.
 
W sobotę 7 lipca przed północą straż miejska zaalarmowała grudziądzkich policjantów, że na jednej z ulic w centrum miasta nieznany mężczyzna wylał na zaparkowanego tam opla vectrę jakąś ciecz, a następnie ją podpalił. Zdarzenie zaobserwował operator miejskiego monitoringu i natychmiast powiadomił dyżurnego jednostki policji.  
 
 
Z przekazanych informacji wynikało, że sprawca po zdarzeniu wsiadł do taksówki i odjechał. Dzięki czujności operatora monitoringu funkcjonariusze mieli informację o rysopisie, pojeździe którym się przemieszcza i miejscu gdzie się aktualnie znajduje. Dyżurny policji skierował patrol w miejsce, gdzie znajdowała się taksówka z przypuszczalnym sprawcą. Policjanci zauważyli opisany samochód na ul. Solnej. 

Mundurowi zatrzymali pojazd, okazało się, że pasażerem taksówki jest mężczyzna odpowiadający rysopisowi sprawcy. Mundurowi zatrzymali 27–latka i doprowadzili do jednostki policji. Podpalacz był pijany, policyjny alkomat wskazał ponad promil alkoholu w organizmie. Sprawca noc spędził w policyjnym areszcie.
 
W niedzielę 8 lipca podejrzany usłyszał zarzut dokonania umyślnego uszkodzenia opal vectry. 27 – latek przyznał się do popełnienia przestępstwa. Powstałe straty to około 2 tyś złotych, dzięki szybkiej interwencji straży pożarnej samochód udało się ugasić.