joomla templates top joomla templates template joomla

Podróżował motocyklem przez Grudziądz, wrócił do domu lawetą. Nie miał prawa jazdy na motocykl, zainteresowali się nim policjanci bo przekroczył prędkość na Warszawskiej

info: Policja, Grudziądz; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

 
Policjanci z grudziądzkiej drogówki brali udział w działaniach „Bezpieczna droga” podczas których nadzorowali drogę wojewódzką 534. Obok grudziądzkich policjantów w działaniach brali udział również funkcjonariusze z Wąbrzeźna, Golubia-Dobrzynia i Rypina.

We wtorek (02.06) w godzinach 14:00 – 22:00 grudziądzcy policjanci uczestniczyli w działaniach „Bezpieczna droga”. Pod ich nadzorem znalazła się droga wojewódzka W 534 od Grudziądza do granicy z powiatem wąbrzeskim. Mundurowi pełnili służbę nieoznakowanym bmw. Podczas trwania działań skontrolowali 21 pojazdów oraz nałożyli 16 mandatów karnych – głównie za przekroczenie dozwolonej prędkości.
 

Rekordzistą okazał się kierujący motocyklem Suzuki – 23 letni mieszkaniec powiatu brodnickiego, który na ul. Warszawskiej w Grudziądzu, przy dozwolonej prędkości 70 km/h jechał z prędkością 115 km/h. Wszystko zarejestrował policyjny wideorejestrator.
 
Podczas kontroli okazało się również, że kierujący nie posiada prawa jazdy uprawniających go do kierowania motocyklami. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, motocykl dalszą drogę pokonał na lawecie. Na sprawcę wykroczeń, mundurowi nałożyli mandat i punkty karne.