joomla templates top joomla templates template joomla

Policja z pracownikami Sanepidu wkroczyła na targowisko miejskie. Sprawdzano stosowanie się sprzedawców i klientów do obowiązujących obostrzeń

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

 
Policjanci z grudziądzkiej komendy policji, wspólnie z pracownikami Sanepidu, „wzięli pod lupę” sprzedających jak i kupujących na targowisku miejskim przy ul. Kosynierów Gdyńskich w Grudziądzu. Sprawdzali stosowanie się do obowiązujących obostrzeń. Funkcjonariusze i pracownicy Sanepidu przypominali jak ważnym jest przestrzeganie dystansu społecznego oraz zasłanianie ust i nosa w miejscach gdzie jest to potrzebne.

W piątek 21 sierpnia funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu oraz przedstawiciele Sanepidu od godzin porannych kontrolowali targowisko miejskie przy ul. Kosynierów Gdyńskich w Grudziądzu. To już kolejne wspólne służby tych dwóch instytucji.
 
 
Kontrole maiły na celu, czy sprzedawcy i kupujący stosują się do obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa. Zwracano uwagę na utrzymywanie dystansu min. 1,5 metra od osób postronnych oraz konieczności zasłaniania ust i nosa w przypadku braku możliwości zachowania bezpiecznego odstępu.
 

Podczas działań mundurowi i pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przypominali społeczeństwu o podstawowych zagrożeniach wynikających z niezachowywania ogólnych zasad bezpieczeństwa związanych z COVID 19. Kontrolujący nie mieli zastrzeżeń do prawidłowości przestrzegania przepisów przez sprzedających. Kupującym zwracano uwagę na obowiązek zakrywania usta i nosa w tak zatłoczonych miejscach.