joomla templates top joomla templates template joomla

Zamieszki na stadionie GKM w Grudziądzu? Policjanci ćwiczyli różne scenariusze dotyczące zagrożeń bezpieczeństwa na terenie imprez masowych

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu doskonalili taktykę działań w razie wystąpienia zbiorowego zagrożenia bezpieczeństwa na terenie imprez masowych. Ćwiczenia odbyły się na terenie obiektu sportowego GTŻ Grudziądz i miały na celu wypracowanie optymalnego sposobu działania, by uniknąć jakichkolwiek nieprawidłowości podczas realnych zdarzeń.
 
We wtorek 26 czerwca na terenie obiektu sportowego GTŻ Grudziądz policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu doskonalili taktykę działań w razie wystąpienia zbiorowego zagrożenia bezpieczeństwa w trakcie odbywania imprez masowych.
 
 
Scenariusz zadań stawianych policjantom zakładał reagowanie w przypadku zakłócania porządku przez agresywne grupy osób, podejmowanie interwencji wobec nich, a także doskonalenie umiejętności w zakresie działań w pobliżu obiektów sportowych i bezpiecznego poruszania się wewnątrz nich. 
 
 
Bardzo ważnym elementem w codziennej służbie jest także skuteczne ustawianie policyjnych szyków podczas tego typu działań, w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników imprezy, dlatego ćwiczące formacje doskonaliły swe umiejętności w zakresie odizolowywania i zabezpieczania dużych grup w przypadku próby konfrontacji antagonistycznie nastawionych względem siebie osób.
 
Każdy element zrealizowanego ćwiczenia był szczegółowo analizowany przez dowódców, aby wypracować optymalne rozwiązania i uniknąć jakichkolwiek nieprawidłowości podczas realnych działań.