joomla templates top joomla templates template joomla

Policjanci wyjechali na patrole rowerowe. Spotkamy ich głównie na ścieżkach rowerowych oraz w rejonie jezior w Tarpnie i Rudniku

info: Policja Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Policjanci wyjechali na patrole rowerowe. Funkcjonariuszy na rowerach można będzie napotykać głównie na ścieżkach rowerowych oraz w rejonie jezior w Tarpnie i Rudniku. Policjanci będą dbać o bezpieczeństwo mieszkańców Grudziądza.

Widok policjantów na rowerach to już nie nowość w kraju. W poniedziałek 4 czerwca mieszkańcy Grudziądza mogli zauważyć taki patrol w Grudziądzu. 
 
Dwóch specjalnie umundurowanych policjantów po raz pierwszy w bieżącym roku wyruszyło do służby na rowerach. Mundurowi dzięki jednośladom będą w stanie szybciej dotrzeć w miejsca, gdzie samochodem czy motocyklem wjechać się nie da.  
 
 
Patrole rowerowe będą dbały o bezpieczeństwo mieszkańców miasta do jesieni.  Grudziądzka policja dysponuje dwoma służbowymi rowerami. Poza solidną konstrukcją pojazdy nie wyróżnią się od innych. 
 
Policjanci są przekonani, że wykorzystanie roweru w codziennej służbie przyczyni się między innymi do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym na drogach rowerowych i pieszo – rowerowych.  Mundurowi będą reagować na wszelkie ujawnione wykroczenia i przestępstwa.