joomla templates top joomla templates template joomla

Wstępne ustalenia wskazują na to, że kierujący volkswagenem nie zastosował się w Dragaczu do sygnalizacji świetlnej i zderzył się z jadącym pociągiem. Śmierć poniosła 79-letnia pasażerka

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Policjanci z "drogówki" ze Świecia pracowali na miejscu wypadku w Dragaczu, gdzie na niestrzeżonym przejeździe kolejowym doszło do zderzenia pojazdu osobowego z pociągiem. Wstępne ustalenia funkcjonariuszy wskazują na to, że kierujący volkswagenem nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej podczas wjazdu na przejazd i zderzył się z jadącym od strony Brodnicy pociągiem. W wyniku zdarzenia śmierć poniosła 79-letnia pasażerka "osobówki".
 
 
W niedzielę 14 lipca po 17.00 dyżurny policji ze Świecia otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu, do którego doszło w Dragaczu (pow. świecki) na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. 
 
 
Skierowani na miejsce funkcjonariusze ruchu drogowego ustalili przebieg zdarzenia oraz zabezpieczyli ślady i dowody. Z ich wstępnych ustaleń wynika, że kierujący vw polo 78-latek z Grudziądza, dojeżdżając do przejazdu kolejowego, nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej zabraniającej wjazdu na przejazd w wyniku czego zderzył się z nadjeżdżającym od strony Brodnicy pociągiem. 
 
Na miejscu zginęła 79-letnia pasażerka osobowego auta. Nikt z pasażerów i obsługi pociągu nie odniósł obrażeń, natomiast kierujący vw został przewieziony do szpitala.
 
Prowadzone w tej sprawie śledztwo wyjaśni okoliczności i przyczyny wypadku.