joomla templates top joomla templates template joomla

Policjanci zatrzymali dwóch 16-latków i 14-latka, podejrzanych o rozbój i kradzież. Najpierw zaatakowali mężczyznę i zmusili go do wydania saszetki, a następnie poszkodowanej kobiecie wyrwali z rąk torebkę

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Grudziądzcy policjanci zatrzymali dwóch 16-latków i 14-latka, którzy najpierw dokonali rozboju, a później kradzieży. Zaatakowany mężczyzna został zmuszony do wydania saszetki, poszkodowanej kobiecie sprawca wyrwał z rąk torebkę. Dwaj zatrzymani 16-latkowie trafili do Policyjnej Izby Dziecka w Bydgoszczy, a 14-latka przekazano pod opiekę matki. Wkrótce młodocianymi przestępcami zajmie się Wydziału Rodzinny i Nieletnich przy Sądzie Rejonowym w Grudziądzu.
 
 
W piątek 2 sieprnia po godz. 8.00 na ul. Chełmińskiej w Grudziądzu młody chłopak wyrwał z rąk idącej chodnikiem kobiety torebkę z dokumentami, pieniędzmi, kluczami od mieszkania i telefonem. Sprawca uciekł w towarzystwie innego chłopaka. Pokrzywdzona 68-latka o zdarzeniu osobiście powiadomiła policję udając się do pobliskiej komendy. Na poszukiwanie sprawcy i jego kolegi ruszyli policjanci. Informacja o tym jak wyglądali młodzi chłopacy trafiła do wszystkich pracujących w tym czasie funkcjonariuszy. Na pokładzie jednego z policyjnych pojazdów znalazła się też poszkodowana. 
 
 
Po kilku minutach na jednej z pobliskich ulic Pani rozpoznała młodocianego przestępcę.  Chłopak na widok radiowozu zaczął uciekać, a w pogoń za nim pobiegł jeden z funkcjonariuszy, który szybko zatrzymał złodzieja. Chwilę później w ręce innych policjantów wpadł kompan złodzieja. Zatrzymanymi okazali się dwaj 16-latkowie, którzy byli poszukiwani, bo uciekli z ośrodka wychowawczego. Skradzione rzeczy w części zostały odzyskane.
 
Jak się później okazało to nie wszystkie „grzechy” młodych ludzi. W piątek (2.08.19) po godzinie 6.00 jeden spośród trzech sprawców zaatakował idącego mężczyznę.  Napastnik uderzył poszkodowanego i zażądał wydania pieniędzy i saszetki. 26-mężczyzna obawiając się o swoje życie i zdrowie oddał swoją własność, w której miał dokumenty i klucze od mieszkania.
 
 
 
Policjanci pracujący w tej sprawie po zatrzymaniu dwóch nieletnich do kradzieży torebki od razu powiązali fakty, że to ci sami sprawcy dokonali rozboju. Śledczy ustalili, że z dwójką 16-latków działał 14-latek. Nieletni został zatrzymany.
 
Dwaj 16-latkowie zostali przewiezieni do Policyjnej Izby Dziecka w Bydgoszczy, 14-latek został przekazany pod opiekę matki.
 
Policjanci po skompletowaniu materiału dowodowego przekażą obydwie sprawy do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich przy Sądzie Rejonowym w Grudziądzu z wnioskiem o przeprowadzenie postępowania wobec całej trójki młodocianych przestępców.