joomla templates top joomla templates template joomla

12 dowodów rejestracyjnych, samochodów ciężarowych i przewożących osoby, zatrzymanych przez policję. Policyjna akcja „Truck & Bus”

Agencja Informacyjna eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Po raz kolejny grudziądzcy policjanci wzięli udział w działaniach „Truck & Bus”. Funkcjonariusze skontrolowali blisko 200 pojazdów, w tym ponad 70 samochodów ciężarowych i autobusów, a także zatrzymali 12 dowodów rejestracyjnych.
 
W środę 16 maja na terenie całego kraju trwały policyjne działania Truck & Bus. Głównym ich celem było ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób i rzeczy. To już kolejna taka akcja organizowana przez TISPOL- międzynarodowe stowarzyszenie zrzeszające policje drogowe z ponad dwudziestu krajów Europy.
 
 
W działaniach udział wzięło 19 policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu. Mundurowi w trakcie kontroli sprawdzali m.in. stan techniczny pojazdów oraz wymagane dokumenty w ramach wykonywanego przewozu.
 
Stróże prawa zwracali szczególną uwagę na wykroczenia drogowe popełniane przez kierujących. Ich głównym celem było przeciwdziałanie wszelkim naruszeniom przepisów ruchu drogowego oraz ustawy o transporcie drogowym przez kierowców pojazdów ciężarowych, jak również przewoźników wykonujących transport osób.
 
W czasie trwania akcji, funkcjonariusze skontrolowali blisko 200 pojazdów, w tym ponad 70 samochodów ciężarowych i autobusów, a także zatrzymali 12 dowodów rejestracyjnych.