joomla templates top joomla templates template joomla

Policyjna akcja "Prędkość". Mandaty i pouczenia dla kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

W poniedziałek 16 kwietnia grudziądzcy policjanci prowadzili ogólnokrajowe działania "Prędkość". Zbyt szybka jazda to nadal jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Na drogi naszego powiatu wyjechały liczniejsze niż zwykle patrole policjantów z „drogówki”. Funkcjonariusze wyposażeni w laserowe mierniki prędkości sprawdzali czy nie jeździmy zbyt szybko. Na drogach można było także napotkać nieoznakowane pojazdy policji wyposażone w video rejestratory czyli urządzenia umożliwiające pomiar prędkości w czasie jazdy.
 
W poniedziałek grudziądzcy policjanci z „drogówki” prowadzili ogólnokrajowe działania pod kryptonimem „Prędkość”. Akcja trwała od godz. 6.00 do 22.00. Brało w niej udział 20 funkcjonariuszy. To więcej niż zwykle możemy spotkać na naszych drogach. Wszystko po to, by poprawić stan bezpieczeństwa na ruchu drogowym. Funkcjonariusze skontrowali 151 pojazdów. 
 
 
W 40 przypadkach kierowcy dopuścili się zbyt szybkiej jazdy. W sytuacji nieznacznych przekroczeń policjanci stosowali pouczenia. Za znaczne przekroczenia mundurowi wypisywali mandaty.
 
Zbyt szybka jazda to nie tylko jedna z głównych przyczyn wypadków i kolizji, ale także zdecydowanie poważniejsze ich skutki. Potrącony pieszy przy prędkości 30 km/h ma duże szanse, by przeżyć, około 90 %. Przy uderzeniu w pieszego z prędkością 50 km/h jego szanse na przeżycie spadają do 40 - 60%. 
 
 
Przypomnijmy, że auto jadące z prędkością 50 km/h potrzebuje około 13 metrów do zatrzymania przy suchej nawierzchni. Apelujemy o bezpieczną i rozsądną  jazdę. Nie zawsze też prędkość dopuszczalna oznacza bezpieczną.