joomla templates top joomla templates template joomla

Na osiedlowym parkingu mieszkaniec Grudziądza znalazł portfel, a w nim dokumenty i 600 zł! Oddał całość policji, a ta odnalazła właściciela

T.W./eSerwis.info; info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

 
Na szczególną pochwałę zasługuje postawa mieszkańca Grudziądza, która na parkingu na jednym z miejskich osiedli znalazł portfel. Były w nim pieniądze oraz dokumenty. Wdzięczny właściciel portfela odebrał już swoją zgubę.
 
W piątek 7 lioca około godz. 17:00 do oficera dyżurnego grudziądzkiej policji zgłosił się mężczyzna, który na jednym z osiedli znalazł portfel. Kiedy zajrzał do środka okazało się, że prócz dokumentów znajdowało się  w nim 600 zł.
 
 
 
Grudziądzanin nie miał wątpliwości, że portfel powinien jak najszybciej trafić do właściciela, dlatego od razu przekazał go policjantom.
 
Jeszcze tego samego dnia do komendy stawił się prawowity właściciel „zguby”. Policjanci zweryfikowali jego dane i okazało się, że to do niego należy portfel. Mężczyzna nie krył radości i był bardzo wdzięczny znalazcy, ponieważ  m.in. ominęła go żmudna i długotrwała procedura zastrzegania i ponownego wyrabiania dokumentów.
 
Postawa, jaką wykazał się mężczyzna, który znalazł portfel powinna stanowić wzór dla wszystkich, którzy znaleźliby się w podobnej sytuacji. Choć takie zachowanie powinno być normą, w dzisiejszych czasach jest coraz rzadsze i tym bardziej zasługuje na wyróżnienie i słowa uznania.
 
 
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież