joomla templates top joomla templates template joomla

Nocny pościg za kierwocą w Grudziądzu. Siłą trzeba było go wyciągać z pojazdu. Bez prawa jazdy, pod wpływem alkoholu, miał przy sobie narkotyki

T.W./eSerwis.info; info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

 
Grudziądzcy policjanci zatrzymali 36-latka, który nie chciał się zatrzymać do policyjnej kontroli drogowej. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu, a w jego pojeździe mundurowi znaleźli środki narkotyczne o wadze prawie pół grama. 36-latek odpowie również za szereg wykroczeń, gdyż nie miał przy sobie dokumentów od pojazdu, którym się poruszał, ani uprawnień do jego kierowania.
 
W nocy z 11 na 12 maja, po godz. 2:00 patrol policji zauważył na osiedlu Lotnisko samochód marki Fiat Marea. Policjanci zaobserwowali, że kierujący nim mężczyzna kilkukrotnie wjeżdżał na sąsiedni pas ruchu, co mogło świadczyć że znajduje się pod wpływem alkoholu. Mundurowi po krótkiej jeździe za tym samochodem postanowili go zatrzymać do kontroli drogowej.
 
 
 
Kierujący nie zwracał jednak uwagi na sygnały świetlne i dźwiękowe wydawane przez radiowóz i kontynuował swą jazdę. Zatrzymać się go udało dopiero na ul. Droga Łąkowa przez zajechanie mu drogi. Kierowca nie chciał wysiąść z pojazdu i usiłował się w nim zamknąć. Policjanci użyli siły fizycznej, by wyciągnąć mężczyznę na zewnątrz. 
 
Podczas kontroli samochodu, mundurowi znaleźli w schowku koło kierowcy woreczek strunowy z zawartością białego proszku. Badanie wykazało, że jest to metaamfetamina o wadze prawie pół grama.
 
Kierującym okazał się 36-letni mieszkaniec Grudziądza. Mężczyzna był pod wyraźnym wpływem alkoholi, odmówił jednak badania alkomatem. Policjanci przewieźli go do szpitala, gdzie została mu pobrana krew, która następnie przekazana zostanie do policyjnego laboratorium, gdzie zostanie poddana badaniu. 
 
Funkcjonariusze ustalili również, że 36-latek nie miał przy sobie prawa jazdy, umowy OC oraz dowodu rejestracyjnego. Po wnikliwszym sprawdzeniu, okazało się, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdami, a polisa OC od samochodu, którym się poruszał, dawno wygasła.
 
Grudziądzanin noc spędził w policyjnym areszcie. Jeszcze dzisiaj zostanie mu przedstawiony zarzut posiadania środków narkotycznych. Policjanci skierują również do Sądu wniosek o ukaranie za pozostałe wykroczenia, których się dopuścił. Grozi mu teraz wysoka grzywna i do 3 lat więzienia.
 
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież