joomla templates top joomla templates template joomla

Pościg za kierowcą. Gdy dojechał do końca drogi porzucił samochód i zaczął uciekać pieszo. Był pod wpływem amfetaminy, był też poszukiwany siedmioma nakazami doprowadzenia do aresztu

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

 
Policjanci z grudziądzkiej grupy „Speed” na ul. Południowej, zauważyli kierującego, który chce uniknąć kontroli drogowej. Rozpoczął się pościg za uciekającym kierowcą, który zakończył się zatrzymaniem poszukiwanego przestępcy.
 
W niedzielę w godzinach porannych policjanci z grudziądzkiej grupy „Speed” prowadzili kontrole drogowe na ul. Południowej w Grudziądzu, na trasie prowadzącej do ośrodka wypoczynkowego nad Jeziorem Rudnickim. 
 
 
W pewnym momencie zauważyli  kierującego oplem jak się zatrzymał i gwałtownie zawrócił. Mundurowi natychmiast ruszyli za tym pojazdem, który gwałtownie przyspieszał, nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące zatrzymanie. Jechał z prędkością powodującą zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Gdy dojechał do końca drogi porzucił samochód i zaczął uciekać pieszo.
 
Policjanci ruszyli za nim i po krótkim pościgu go zatrzymali. Uciekinierem okazał się dobrze znany mundurowym 34-letni mieszkaniec Grudziądza, wcześniej karany. Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania, a pojazd, którym się poruszał jest niedopuszczony do ruchu. Badanie testerem na zawartość w organiźmie narkotyków wskazało, że 34-latek jest po zażyciu amfetaminy. Ale to nie koniec.
 
W policyjnych bazach stróże prawa ustalili, że kierujący jest poszukiwany siedmioma nakazami doprowadzenia do aresztu przez grudziądzki sąd.
 
Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz będzie oczekiwał na proces karny. Odpowie między innymi za przestępstwo kierowania po zażyciu środków odurzających, ucieczkę przed pościgiem, liczne wykroczenia, a także za wcześniej popełnione czyny. Grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.