joomla templates top joomla templates template joomla

Postanowili wykąpać się w Wiśle przy zachodzie słońca. Kąpiel przerwali strażnicy miejscy. Obu mężczyznom na szczęście udało się wyjść z rzeki

info: Straż Miejska, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Dopiero co rozpoczęły się tegoroczne wakacje, a już mamy przykład skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania, jakim jest kąpiel w Wiśle. Na szczęście tym razem wszystko skończyło się szczęśliwie.
 
 
Wczoraj (27 czerwca) w godzinach wieczornych dwie osoby postanowiły zażyć kąpieli w Wiśle. Do zdarzenia, które mogło zakończyć się tragicznie, doszło na Błoniach Nadwiślańskich.
 
 
Sytuację zaobserwował operator miejskiego monitoringu. Krótko po wejściu do wody jeden z kapiących zniknął za krzakami. Na miejsce wysłano patrol Straży Miejskiej, powiadomiono też Policję i Straż Pożarną. Już po kilku minutach strażnicy pojawili się na miejscu, po chwili zjawił się tam także patrol Policji. Obu mężczyznom na szczęście udało się wyjść z rzeki, więc odwołano przyjazd Strażaków.
 
U progu wakacji przypominamy, że kąpiel w rzece, nawet jeżeli nie jest obwarowana zakazami, to przejaw nieodpowiedzialności. Każdego roku w tym okresie z kraju docierają sygnały o utonięciach. W przypadku rzek niebezpieczny jest sam ich nurt. Często taka kąpiel związana jest ze spożytym wcześniej alkoholem, co też zwiększa ryzyko utonięcia.