joomla templates top joomla templates template joomla

Poszedł dalej piechotą, a jego pojazd odholowano na parking strzeżony. Wpadł rozmawiając przez telefon w trakcie jazdy. Po kontroli okazało się, że ma zakaz prowadzenia pojazdów

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

 
Policjanci z grudziądzkiej grupy "Speed” skontrolowali kierującego skodą, który korzystał w czasie jazdy z telefonu komórkowego niezgodnie z przepisami. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania.
 
W poniedziałek 28 wrzesnia policjanci z grudziądzkiej grupy "Speed” patrolowali między innymi ul. Hallera w Grudziądzu. W pewnym momencie zauważyli kierującego skodą fabią, który korzystał z telefonu komórkowego niezgodnie z przepisami. W związku z popełnionym wykroczeniem mundurowi podjęli interwencję wobec kierującego. 
 
 
W trakcie legitymowania, funkcjonariusze w policyjnych bazach danych ustalili, że 59-letni kierujący skodą – mieszkaniec powiatu świeckiego posiada wydaną decyzję administracyjną przez starostę o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. W związku z tym postanowieniem mężczyzna nie powinien siadać za kierownicę. Z uwagi na to, że w pojeździe nie było nikogo oprócz kierującego, zgodnie z obowiązującymi przepisami, pojazd odholowano z miejsca kontroli na parking strzeżony.
 
 
Kierujący odpowie teraz za wykroczenie i przestępstwo.
 
Policja przypomina!
 
Zgodnie z art. 180a kodeksu karnego, kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.