joomla templates top joomla templates template joomla

Samochód osobowy potrącił dziewczynkę na ul. Kalinkowej. Służby medyczne przetransportowały dziecko do szpitala

R.Ż/eSerwis.info; fot/video: Agencja/eReporter24 włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Na ul. Kalinkowej około godziny 18 w piątek doszło do potracenia dziewczynki p[rzez auto nadjeżdżające od strony Strzemięcina. Dziecko przetransportowano do szpitala

Do potracenia piej doszło u zbiegu ul.  Kalinkowej i Doktora Leona Landowskiego około godz. 18. Z relacji świadków wynika, że dziewczyna z siatką zakupów chcąca przejść przez drogę została potracona przez jadące ulicą od strony Strzemięcina auto. Do leżącej na poboczu dziewczyny wezwano służby medyczne oraz policję.
 
- Potrącona dziewczyna została przetransportowana przez pogotowie do szpitala - 
 
 
Dziecko miało potłuczenia i mogło mieć złamania - jak podaje świadek. Służby medyczne założyły usztywnienia i opatrunki. 
 
Przyczyny wypadku bada policja. Przesłuchano świadków i uczestników zdarzenia. Pomocny może być monitoring miejski, którym objęte jest to miejsce, kamera zainstalowana jest na jednym z pobliskich wieżowców. 
 
W pobliżu miejscu zdarzenia nie ma bezpiecznego przejścia dla pieszych - zlikwidowane zostało podczas remontu ul. Kalinkowej. Piesi zmuszeni są bardzo często „przebiegać” drogę wyłaniając się zza pojazdów stojących na poboczu, ponieważ najbliższa „zebra znajduje się kilkaset metrów dalej.
 

Kalinkowa to ulica z deficytem przejść dla pieszych, na co mieszkańcy zwracali już wielokrotnie uwagę, kierując swoje apele do ZDM czy Urzędu Miejskiego. Na stosunkowo długim odcinku przejście przez ulicę w godzinach szczytu, kiedy ruch jest największy, stanowi nie lada wyzwanie, szczególnie dla dzieci czy osób starszych. 
 
- Radni, ale również mieszkańcy wielokrotnie wnioskowali o dodatkowe przejścia na ul. Kalinkowej - 
 
Po remoncie jaki miał w 2016 roku  ilość przejść drastycznie została zredukowana odcinając mieszkańców od centralnej części osiedla, gdzie znajdują się pawilony usługowo-handlowe. Uzasadnieniem redukcji przejść były chociażby wymogami dotyczącymi miejsc parkingowych, które nie mogą się znajdować w bezpośrednim sąsiedztwie pasów, a problemy z parkowanie w tej części miasta są od zawsze.