joomla templates top joomla templates template joomla

Potrącenie rowerzysty na przejeździe rowerowym na ul. Warszawskiej w Grudziądzu. Ranny 67–letni kierowca jednośladu trafił do szpitala

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Policjanci likwidujący skutki wypadku drogowego na ul. Warszawskiej w Grudziądzu zatrzymali prawo jazdy kierującej nissanem, która uderzyła w rowerzystę. W wyniku zdarzenia ranny 67–letni kierowca jednośladu trafił do szpitala. Mundurowi nie mieli wątpliwości, że to niewłaściwe zachowanie 41-letniej kobiety prowadzącej auto doprowadziło do wypadku. Wszystkie okoliczności zdarzenia wyjaśni prowadzone dochodzenie. Sprawa trafi sądu.
 
 
W piątek (12.04.19) około godz. 10.00 na ul. Warszawskiej w Grudziądzu kobieta kierująca nissanem uderzyła w rowerzystę. Do zdarzenia doszło na oznaczonym przejeździe dla rowerzystów. Rany 67–letni kierujący jednośladem został przewieziony do szpitala.
 
 
Skutki zdarzenia likwidowali policjanci z grudziądzkiej „drogówki”. Funkcjonariusze wykonali oględziny miejsca zdarzania i pojazdów oraz sprawdzili, że kierowcy byli trzeźwi. Stróże prawa zatrzymali prawo jazdy 41-letniej kobiecie kierującej nissanem.
 
Funkcjonariusze nie mieli wątpliwości, że to niewłaściwe zachowanie prowadzącej auto osobowe podczas przejeżdżania przez przejazd dla rowerzystów doprowadziło do wypadku.
 
 
Policjanci pod nadzorem prokuratora będą wyjaśniać wszystkie okoliczności zdarzania, dopiero po zakończeniu tych czynności sprawa trafi do sądu.
 
 
Coraz więcej rowerzystów pojawia się na drogach, do jazdy zachęcają dobre warunki pogodowe. Apelujemy do kierowców o przestrzeganie praw kierujących jednośladami. Przypominamy, że na oznaczonych przejazdach dla rowerzystów mają oni bezwzględne pierwszeństwo przejazdu.