joomla templates top joomla templates template joomla

Potrącił dwie osoby na przejściu dla pieszych na ul. Portowej i uciekł z miejsca wypadku. Podejrzanego zatrzymano kilkadziesiąt minut później w domu

T.W./eSerwis.info; info: Policja, Grudziądz.

 
Na wniosek policjantów Prokurator Rejonowy w Grudziądzu zastosował dozór policyjny i poręczenie majątkowe wobec 47-latka, który jest podejrzany o spowodowanie wypadku drogowego i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Mężczyzna został zatrzymany przez mundurowych w swoim miejscu zamieszkania kilkadziesiąt minut później. Trwa policyjne dochodzenie w tej sprawie.
 
Do zdarzenia doszło w poniedziałek 9 października ok. godz. 18:00 na ul. Portowej w Grudziądzu.
 
 
 
Dyżurny grudziądzkiej komendy został powiadomiony przez dyspozytora Centrum Powiadamiania Ratunkowego o tym, że na oznakowanym przejściu dla pieszych samochód osobowy potrącił dwie młode dziewczyny, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia nie udzielając im pomocy. Oficer dyżurny natychmiast skierował tam patrol.
 
Policjanci po dotarciu na miejsce ustalili, że poszkodowanymi są dwie 14-latki, które przechodziły przez przejście dla pieszych. Z relacji świadków, którzy widzieli zdarzenie wynika, że sprawcą wypadku był kierujący fiatem seicento, który po potrąceniu dziewczynek, odjechał nie udzielając im pomocy. 

Policjanci bardzo szybko zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na wytypowanie sprawcy, po czym udali się do jego miejsca zamieszkania, gdzie go zatrzymali. Okazał się nim 47-letni mężczyzna. Ponadto funkcjonariusze w jego garażu ujawnili samochód, który kolorem i marką pasuje do pojazdu, który brał udział w zdarzeniu. 47-latek trafił do aresztu, a pojazd został odholowany i zabezpieczony na policyjnym parkingu.
 
W środę 11 października mężczyźnie został przedstawiony zarzut spowodowania wypadku komunikacyjnego i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Na wniosek policjantów Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny i poręczenie majątkowe w kwocie 8 tyś zł. Trwa policyjne dochodzenie w tej sprawie.
 
Policja apeluje o ostrożność i uwagę. W ciągu niespełna tygodnia, na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu doszło do 4 wypadków drogowych. Uczestnikami i poszkodowanymi we wszystkich przypadkach byli niechronieni uczestnicy ruchu, jakim są piesi i rowerzyści. Do 3 zdarzeń doszło w obrębie przejść dla pieszych. Policja przypomina, że są to miejsca, gdzie kierujący są zobowiązani zachować szczególną ostrożność.
 
 
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież