joomla templates top joomla templates template joomla

Pożar mieszkania na osiedlu Lotnisko w Grudziądzu. Przyczyną prawdopodobnie podpalenie

R.Ż/eSerwis.info; fot: google włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Pożar mieszkania na osiedlu Lotnisko. Jedną osobę zabrano do szpitala, łącznie ewakuowano dziewięciu mieszkańców. Osoby zamieszkujące budynek rozpoczęły akcję gaśniczą jeszcze przed przybyciem strażaków.
 
W piątek wieczorem, przed północą doszło do pożaru mieszkania na trzecim piętrze bloku przy ul. Nauczycielskiej w Grudziądzu. 
 
Na miejsce pożaru skierowano cztery zastępy strażackie. W gaszeniu pomogli również mieszkańcy budynku, którzy bojąc się rozprzestrzenienia ognia rozpoczęli samodzielną akcję ratunkową jeszcze prze przybyciem strażaków na miejsce. Zastępy strażackie dogasiły ogień, przewietrzyły mieszkania, zabezpieczyły pomieszczenia.
 
 
Z bloku ewakuowano dziewięć osób w tym dzieci, jedna osoba została zabrana do szpitala ponieważ uskarżała się na duszności. Dzięki sprawnej akcji mieszkańców i strażaków udało się zapobiec rozprzestrzenieniu ognia i tym samym zapobiec większej tragedii. 
 
W mieszkaniu objętym pożarem spłonął przedpokój i część wyposażenia, a także drzwi wejściowe, od którym prawdopodobnie rozpoczął się pożar, co świadczyć może np.: o podpaleniu mieszkania z zewnątrz. 
 
Sprawę bada policja i specjaliści od spraw pożarnictwa. Dokładna przyczyna jest badana.
 
Historia odnotowała już podobne podpalenia na tym osiedlu. Podobny pożar miał miejsce przy ul. Kustronia. Wtedy doszło do podpalenia drzwi wejściowych do mieszkania, zostały polane benzyną i podpalone. Sytuacja była bardzo groźna. Zamieszkująca w nim rodzina nie miała się gdzie schronić i musiała oczekiwać na strażaków na balkonie podczas gdy ogień  wydostawał się już przez okna podsycany wiatrem. Spaleniu uległo wtedy całe wnętrze pomieszczeń.