joomla templates top joomla templates template joomla

Pędzili autostradą, przekroczyli prędkość o 74 km/h i 72 km/h. W miejscu gdzie wolno podróżować 140 km/h gnali ponad 214 km/h

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Policjanci z grudziądzkiej „drogówki” na autostradzie A-1 zatrzymali dwóch kierowców, którzy trasą szybkiego ruchu pędzili ponad 200 km/h. Obydwaj kierowcy zostali ukarani wysokimi mandatami, a w systemie ewidencji kierowców każdy „wzbogacił się” o 10 punktów karnych.
 
 
W środę 17 kwietnia funkcjonariusze z grudziądzkiej „drogówki” nadzorowali ruch na autostradzie A-1. Policjanci w nieoznakowanym radiowozie wyposażonym w videorejestrator sprawdzali między innymi, czy kierowcy przestrzegają ograniczeń prędkości, które też obowiązują na trasie szybkiego ruchu. W przeciągu niespełna pół godziny mundurowi musieli interweniować dwa razy, żeby spowolnić pędzących zbyt szybko.
 
 
O godz. 14.51 w rejonie węzła Nowe Marzy stróże prawa zarejestrowali i zmierzyli prędkość audi jadącego w stronę Gdańska. 40-letni mężczyzna prowadzący pojazd pędził 214 km/h. Brawurową jazdę przerwali policjanci zatrzymując samochód do kontroli. Czynności zakończyły się nałożeniem mandatu i 10 punktów karnych.

Po zakończonej kontroli funkcjonariusze wjechali na jezdnie przeznaczone do jazdy w przeciwnym kierunku, żeby sprawdzić jak odbywa się ruch w stronę Torunia i zaraz zauważyli szybko jadącego mercedesa. Wykonany pomiar przy pomocy videorejestratora wskazał, że auto mknie 212 km/h. Samochód został zatrzymany do kontroli. Policjanci wypisali 42-letniemu kierowcy mandat i nałożyli 10 punktów karnych.
 
 
 
Kierowcy samochodów osobowych mogą po autostradzie poruszać się z prędkościami do 140 km/h. Ujawnione przekroczenia prędkości o 74 km/h i 72 km/h to poważne naruszenie przepisów nawet na trasie szybkiego ruchu. Policjanci wobec takich kierowców zawsze będą wyciągać surowe konsekwencje, gdyż nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych.