joomla templates top joomla templates template joomla

Próbował podpalić stadion GKM. Sądu nakazał zapłatę na rzecz MORiW kwoty 34 tys. zł za powstałe szkody, a także skazał na 2 lata ograniczenia wolności i pracę na cele społeczne

info: UM/Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

 
Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku w Grudziądzu informuje, że osoba, która 30 maja 2020 roku podpaliła ścianę stadionu żużlowego została ujęta i postawiona przed Sądem Rejonowym w Grudziądzu. Sąd skazał oskarżonego na karę 2 lat ograniczenia wolności polegającej na wykonywaniu nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 40 godzin w miesiącu a także zobowiązał go do naprawienia wyrządzonej szkody poprzez zapłatę na rzecz MORiW kwoty 34 940, 43 zł oraz obciążył go kosztami postępowania.
 
Do umyślnego podpalenia podstaw drogowych wraz z panelami ogrodzeniowymi na stadionie GKM w Grudziądzu doszło w sobotę 30 maja br. Ogień przeniósł się na ścianę stadionu powodując jej znaczne zniszczenie. Przebieg zdarzenia zarejestrowały kamery monitoringu, na których widoczny był mężczyzna w wieku około 28 - 30 lat.
 


Od chwili złożenia zawiadomienia kryminalni z Grudziądza ostro przystąpili do działania. Ich celem było ustalenie danych personalnych podpalacza. Już po pięciu dniach był w rękach mundurowych. Następnie został doprowadzony do jednostki policji, gdzie policjanci przedstawili mu zarzuty umyślnego zniszczenia mienia.

Sprawcą okazał się 32-letni mężczyzna, wcześniej karany za podobne przestępstwa przeciwko mieniu. Mężczyzna złożył obszerne wyjaśnienia.
 
 
Teraz w sprawie zdecydował sąd, który nakazał sprawcy naprawienie szkody, obciążył skazanego kosztami postępowania i skazał go na 2 lata graniczenia wolności polegające na nieodpłatnej pracy na cele społeczne w wymiarze 40 godzin miesięcznie.