joomla templates top joomla templates template joomla

Próbował ukraść buty. Złapanemu na gorącym uczynku mężczyźnie grozi teraz 5 lat pozbawienia wolności

info: Policja Grudziądz.

 
Grudziądzcy policjanci zatrzymali 31-letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie kradzieży obuwia. W zatrzymaniu pomogli pracownicy firmy, którzy zauważyli całe zajście na kamerach monitoringu i w odpowiednim momencie powiadomili policję. Funkcjonariusze ustalili, że to nie pierwsze takie przewinienie 31-latka, który odpowie teraz również za wcześniejszą kradzież.
 
Do zdarzenia doszło we wtorek 5 grudnia w Grudziądzu ok. północy na terenie jednej z firm zajmujących się handlem obuwiem.
 
 
 
Pracownicy firmy zauważyli na monitoringu, że do otwartego samochodu dostawczego, w którym znajdowały się kartony z obuwiem, wchodzi młody mężczyzna. 
 
Obserwując go i nie spuszczając z oczu, natychmiast powiadomili policję i otworzyli w porę bramę zakładu dla przybyłych niezwłocznie policjantów. Mężczyzna widząc umundurowanych funkcjonariuszy nie stawiał żadnego oporu i od razu położył się na ziemi.
 
Mundurowi ustalili, że jest to 31-letni grudziądzanin. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze ustalili również, że 31-latek zaledwie tydzień wcześniej działając w ten sam sposób, ukradł 60 kartonów z butami o wartości ponad 1100zł.
 
Amator cudzej własności usłyszał dwa zarzuty. Za kradzież i usiłowanie kradzieży kodeks karny przewiduje do 5 lat więzienia.