joomla templates top joomla templates template joomla

Naciął się na nieoznakowany radiowóz nie ustępując mu pierwszeństwa. Po chwili wyprzedził go i przejechał tuż przed pieszym przechodzącym na oznakowanym przejściu, nie ustępując mu pierwszeństwa

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Policjanci z grudziądzkiej grupy Speed zatrzymali prawo jazdy 20-letniemu mieszkańcowi powiatu świeckiego. Mężczyzna najpierw usiłował wymusić pierwszeństwo przejazdu na nieoznakowanym policyjnym samochodzie, a następnie spowodował zagrożenie nie ustępując pierwszeństwa pieszemu, który znajdował się już na pasach i przechodził na drugą stronę ulicy.
 
 
Do zdarzenia doszło wczoraj w czwartek 30 stycznia w godzinach przedpołudniowych na skrzyżowaniu ulic Al. 23 Stycznia, Piłsudskiego i Rapackiego. Policjanci z grudziądzkiej grupy „Speed” jadąc ulicą Rapackiego i wjeżdżając w ulicę Piłsudskiego, zauważyli samochód marki Mazda, który usiłował wjechać przed nich nie ustępując im pierwszeństwa przejazdu. 
 
 
Pojazd ostatecznie się zatrzymał, przepuścił nieoznakowany radiowóz, jednak po chwili wyprzedził go i przejechał tuż przed pieszym przechodzącym na oznakowanym przejściu, nie ustępując mu pierwszeństwa. 
 
Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez policyjny wideorejestrator. Policjanci natychmiast zatrzymali kierującego używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. 
 
Kierowcą okazał się 20-letni mieszkaniec powiatu świeckiego. Za stworzenie zagrożenia, stróże prawa zatrzymali mu prawo jazdy i skierowali wniosek do Sądu.