joomla templates top joomla templates template joomla

Produkował alkohol bez wymaganego zezwolenia. "Bimbrownik" został zatrzymany, miał w domu 18 litrów alkoholu własnego wyrobu oraz urządzenie do produkcji

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

W czwartek grudziądzcy policjanci zatrzymali mężczyznę, który produkował alkohol bez wymaganego zezwolenia. Mundurowi zabezpieczyli w jego domu ponad 18 litrów alkoholu oraz sprzęt do jego produkcji. 43 – letni mężczyzna usłyszał już zarzuty.
 
W czwartek 15 czerwca grudziądzcy policjanci zatrzymali 43 – letniego mężczyznę, który produkował alkohol bez wymaganego zezwolenia. Mundurowi w jednej z wsi pod Grudziądzem zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem. W trakcie kontroli drogowej policjanci znaleźli w samochodzie butelkę z alkoholem, który przypuszczalnie pochodził z własnej produkcji. 
 
Mundurowi zaraz po kontroli udali się z mężczyzną do jego miejsca zamieszkania celem wykonania przeszukania. Podejrzenia funkcjonariuszy okazały się trafne. W domu podejrzanego policjanci ujawnili ponad 18 litrów alkoholu własnego wyrobu oraz urządzenia do produkcji „bimbru”. 
 
 
Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komendy. 43 – latek jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty nielegalnego wyrobu napojów spirytusowych. Na poczet przyszłej kary policjanci zabezpieczyli samochód podejrzanego.
 
Przestępstwo to zagrożone  jest karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.