joomla templates top joomla templates template joomla

Prokurator zażądał dla Marcina R. dwóch lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Obrońca wnosi o uniewinnienie byłego prezesa solanek. Rozpoczłą się również kolejny proces

R.Ż/eSerwis.info; fot: Agencje/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Dwa lata pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na dwa lata próby, o taką karę dla byłego prezesa solanek Marcina R. wnioskował prokurator, obrońca natomiast wnioskował o uniewinnienie. Ogłoszenie wyroku ma nastąpić jeszcze w lipcu. To nie ostatni proces byłego pracownika i prezesa Solanek. 

Dobiegł do końca proces byłego prezesa grudziądzkich solanek Marcina R. W mowie końcowej prokurator zażądał dla oskarżonego 2 lat pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na dwa lata próby.
 
Obrońca wnioskował o uniewinnienie. Razem z Marcinem R. na ławie oskarżonych zasiadł również Jacek M., właściciel firmy która wykonywała remont basenu w Solankach i Kamil Ż. były pracownik Geotermii. 
 
Jednocześnie to nie ostatni proces Marcina R. i Kamila Ż. Jak poinformowała nas Marcin Linczerwski:
 
- "W dniu 27 listopada 2017 r. Prokuratura Rejonowa w Grudziądzu skierowała do Sądu Rejonowego w Grudziądzu akt oskarżenia przeciwko Kamilowi Ż. oraz Marcinowi R. Obejmuje on łącznie 34 zarzuty przeciwko Kamilowi Ż. (..) Łączna szkoda wyrządzona zachowaniami wymienionych wynosi 22 386,93 zł. Czyny objęte aktem oskarżenia obejmują okres od czerwca 2012 r. do października 2013 r. Wymienionym grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności".
 
 
Przypomnijmy, aktualny proces rozpoczął się w 2016 roku.
 
Akt oskarżenia przeciwko byłemu prezesowi grudziądzkich solanek i dwóm innym osobom grudziądzka Prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego w Grudziądzu z końcem lipca 2016 roku. Akt ten obejmował  łącznie trzy osoby, byłego prezesa Geotermii Marcina R., byłego pracownika Geotermii Kamila Ż. oraz Jacka M, współwłaściciela podmiotu gospodarczego, wykonującego usługi i prace naprawcze na rzecz Geotermii Grudziądz Sp. z o.o.
 
Oskarżonemu Marcinowi R. zarzucono łącznie 61 przestępstw, które były działaniami na szkodę Geotermii w celu osiągnięcia korzyści majątkowej poprzez poświadczanie nieprawdy w dokumentacji Spółki, zatwierdzaniu nieprawdziwych faktur i delegacji, na podstawie których dokonywano wypłat z kasy Spółki.
 
Łączna wysokość szkody wyrządzonej spółce działaniem oskarżonego Marcina R. wynosiła około  63.000 zł.  Oskarżony  nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Złożył w sprawie wyjaśnienia. 
 
Oskarżonemu Kamilowi Ż. zarzucono 57 przestępstw w tym działanie wspólnie i w porozumieniu z oskarżonym Marcinem R. Oskarżony przyznał się do ich popełnienia, a w złożonych wyjaśnieniach opisał swoją rolę w zdarzeniach stanowiących przedmiot postępowania oraz odniósł się do działań podejmowanych przez oskarżonego Marcina R.
 
Oskarżonemu Jackowi M. zarzucono popełnienie 5 czynów polegających na wystawianiu nierzetelnych faktur na rzecz Geotermii Grudziądz Sp. z o.o. Początkowo oskarżony przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów, złożył wyjaśnienia, jednakże w dalszym toku postępowania ostatecznie zaprzeczył ich dokonaniu.