joomla templates top joomla templates template joomla

Prowadząca pojazd kobieta tłumaczyła się, że „trochę przytyła”. Okazało się, że podaje fałszywe dane i posługuje się nie swoim prawem jazdy

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Policjanci z grudziądzkiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej 32-latkę, która w terenie zabudowanym miała włączone światła drogowe. Kobieta nie miała również uprawnień do kierowania, posługiwała się nie swoim prawem jazdy oraz wprowadziła w błąd funkcjonariuszy co do swoich danych osobowych.
 
 
Do zdarzenia doszło we wtorek (21.01.2020) ok godz. 20:00. Policjanci z grudziądzkiej grupy „SPEED” zauważyli, że ul. Piłsudskiego jedzie pojazd marki bmw z włączonymi światłami drogowymi.
 
 
Funkcjonariusze postanowili zatrzymać auto do policyjnej kontroli. Kierującą okazała się kobieta, która okazała mundurowym prawo jazdy, jednak jej wizerunek znacząco odbiegał od zdjęcia widniejącego na okazanym dokumencie. Kobieta tłumaczyła się, że „trochę przytyła” oraz że policjanci są za bardzo drobiazgowi. Stróże prawa nie dali się zwieść i po dokładniejszym sprawdzeniu osoby okazało się, że kierująca podaje fałszywe dane i posługuje się nie swoim prawem jazdy.
 
 
Po ustaleniu faktycznych danych kobiety, okazało się że jest to 32-letnia Grudziądzanka, która… nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a prowadzony przez nią samochód nie miał aktualnych badań technicznych i nie był dopuszczony do ruchu. W związku z powyższym policjanci zatrzymali dokument, którym posłużyła się 32-latka, a samochód został odholowany na policyjny parking. Za popełnione wykroczenia kobieta odpowie teraz przed Sądem.