joomla templates top joomla templates template joomla

Prowadzili proceder "na bezczelnego". "Pół kamienicy" zajmowało się handlem. Kamery, kraty, funkcjonowali jak zorganizowana firma. Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu pięciu dilerów narkotyków

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Trzy miesiące w areszcie spędzi pięciu dilerów narkotykowych zatrzymanych przez policjantów z Grudziądza. Tak zadecydował Sąd Rejonowy w Grudziądzu po rozpatrzeniu wniosków Prokuratury Rejonowej w tej sprawie. Za przestępstwo, o które są podejrzani grozi do 10 lat więzienia.
 
 
Przypomnijmy: w miniony wtorek 19 lutego w godzinach porannych, w kilku wytypowanych miejscach w Grudziądzu jednocześnie, pojawili się policjanci, którzy realizowali zaplanowane wcześniej działania skierowane w przestępczość narkotykową. 
 
 
Największe siły policjanci skumulowali na ul. Kościuszki w Grudziądzu wiedzieli bowiem, że tam w jednej z kamienic handluje się narkotykami. Miejscowi policjanci wspierani przez antyterrorystów z Bydgoszczy weszli do dwóch mieszkań, gdzie zatrzymali trzy osoby. Na miejscu pracowało kilkudziesięciu policjantów w tym technicy kryminalistyki i specjalnie wyszkolony pies do szukania narkotyków. Funkcjonariusze przeszukali pomieszczenia mieszkalne, gospodarcze, piwnice, a także samochody użytkowane przez sprawców.  
 
Efektem całości szeroko zakrojonych działań grudziądzkich kryminalnych i antyterrorystów było zatrzymanie siedmiu osób podejrzewanych o udział w przestępczości narkotykowej. Pięciu mężczyzn i dwie kobiety w wieku od 26 do 44 lat trafiło do grudziądzkiej komendy. Jedną z kobiet, po wykonaniu wstępnych czynności, zwolniono. Pozostali podejrzewani zostali umieszczeni w policyjnym areszcie. Policjanci przejęli ponad 1,7 kg różnego rodzaju środków narkotycznych. Kryminalni zabezpieczyli też papierosy bez znaków akcyzy i ponad 218 tys. zł gotówki, pochodzącej prawdopodobnie z działalności przestępczej.
 
 
Następnego dnia 20 lutego zatrzymani mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu, gdzie usłyszeli zarzuty działalności w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się popełnianiem przestępstw wbrew ustawie o przeciwdziałaniu narkomani, w szczególności na odpłatnym udzielaniu narkotyków innym osobom w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. 26-latka natomiast odpowie za posiadanie papierosów bez polskich znaków akcyzy.
 
Wczoraj czwartek 21 lutego Sąd Rejonowy w Grudziądzu zadecydował o tymczasowym aresztowaniu pięciu dilerów narkotyków. Za przestępstwo, o które są podejrzani grozi do 10 lat więzienia.
 
Zatrzymana kobieta, decyzją prokuratora, została objęta policyjnym dozorem, zobowiązana do poręczenia majątkowego i ma zakazu opuszczania kraju.