joomla templates top joomla templates template joomla

Przejście na czerwonym, w niedozwolonym miejscu. Tym razem piesi, rowerzyści i kierowcy w obrębie przejść dla pieszych na celowniku grudziądzkiej drogówki

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

We wtorek grudziądzcy policjanci uczestniczyli w ogólnokrajowych działań pod kryptonimem „NURD”. Zamierzonym celem działań jest poprawa bezpieczeństwa wskazanej grupy uczestników ruchu drogowego. W akcji, która trwała od godz. 6.00 do 22.00 uczestniczyło 18 policjantów z ruchu drogowego.
 
We wtorek 19 czerwca grudziądzcy policjanci z „drogówki” uczestniczyli w ogólnokrajowych działaniach pod kryptonimem „NURD”. Niechroniony uczestnik ruchu drogowego to nazwa cyklicznej akcji prowadzonej przez policję. Piesi, rowerzyści czy motocykliści w zderzeniu z pojazdem  narażeni są na bezpośredni kontakt, dlatego mogą doznać poważnych obrażeń. Celem policyjnych działań jest ograniczenie ilości zdarzeń drogowych oraz poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego z wskazanej grupy „NURD”.
 
W wczorajszych działaniach uczestniczyło 18 policjantów z „drogówki . Funkcjonariusze ujawniali wykroczenia popełnione przez uczestników ruchu drogowego z grupy „NURD”, ale też reagowali na niewłaściwe zachowanie kierujących szczególnie wobec pieszych i rowerzystów. 
 
 
Policjanci ujawnili wczoraj 16 wykroczeń popełnionych przez pieszych. 11 osób przechodziło przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, 5 niestosowało się do wskazań sygnalizacji świetlnej. Kierowcy pojazdów w większości stosowali się do przepisów wobec pieszych. 
 
Mundurowi ujawnili tylko dwa wykroczenia niewłaściwych zachowań kierowców w tej kategorii. W większości stróże prawa stosowali pouczenia, tylko najpoważniejsze naruszenia zakończyły się wypisaniem mandatu. Nieodzownym elementem każdej kontroli było sprawdzenie stanu trzeźwości.