joomla templates top joomla templates template joomla

Przekroczył dozwolona prędkość, dzięki temu patrol policji wyeliminował "pijanego kierowcę". Miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

 
Policjanci z grudziądzkiej „drogówki” zatrzymali kierowcę citroena jumpera, który przekroczył dozwoloną prędkość. W czasie kontroli okazało się, że prowadzący pojazd 41–letni mężczyzna jest pijany. Funkcjonariusze nie pozwoli już na dalszą jazdę. Nieodpowiedzialny grudziądzanin wkrótce stanie przed sądem, gdzie będzie odpowiadał za przestępstwo jakim jest kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Wczoraj (26.08.2020) na ul. Warszawskiej w Grudziądzu policjanci z „drogówki” poruszający się nieoznakowanym radiowozem marki opel insignia zauważyli zbyt szybko jadącego citroena jumpera Mundurowi ruszyli za dostawczym autem i dokonali pomiaru prędkości jazdy tego pojazdu. Policyjny videorejestrator wskazał, że prowadzący samochód przekroczył prędkość o 23 km/h jadąc z prędkością 73 km/h. Pojazd został natychmiast zatrzymany do kontroli.
 
 
Siedzący za kierownicą auta 41 – letni mężczyzna od razu wzbudził podejrzenia policjantów co do stanu trzeźwości, z wnętrza auta czuć było alkohol. Badanie alkotestem wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu przez kierowcę. Funkcjonariusze nie dopuścili już do dalszej jazdy i zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Najważniejsze, że nieodpowiedzialny grudziądzanin został w porę wykluczony z ruchu.
 
Już wkrótce lekkomyślny 41-latek będzie odpowiadał przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Nadmierna prędkość to odrębna odpowiedzialność kierowcy w kategorii wykroczenia.