joomla templates top joomla templates template joomla

Przewoził narkotyki samochodem nie mając prawa jazdy. Jak się okazało był pod wpływem środków odurzających. Teraz grożą mu 3 lata więzienia

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Policjanci z Grudziądza w trakcie kontroli drogowej mężczyzny prowadzącego daewoo lanosa znaleźli w samochodzie marihuanę. Okazało się także, że siedzący za kierownicą 19-latek kierował pojazdem pod działaniem środków odurzających oraz nie mając prawa jazdy. Młody mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie.
 
 
W poniedziałek 9 wrzesnia krótko przed godziną 21.00 na ul. Konarskiego w Grudziądzu policjanci z „drogówki” zatrzymali do kontroli samochód daewoo lanos. Okazało się, że pojazdem kierował 19-letni mężczyzna, który nie posiadł prawa jazdy. 
 
 
Brak uprawnień dyskwalifikował młodego człowieka, żeby powtórnie wsiadł do pojazdu. Do auta zajrzeli natomiast policjanci. Funkcjonariusze w samochodzie znaleźli woreczek z niewielką ilością suszu roślinnego. Jak się później okazało po badaniu była to marihuana. Policjanci w tej sytuacji postanowili sprawdzić także, czy kierowca nie prowadził auta pod działaniem środków odurzających. 
 
Wykonany test wskazał na obecność środków odurzających w organizmie lekkomyślnego kierowcy. Mundurowi przewieźli mężczyznę do placówki zdrowia, gdzie zlecili pobranie krwi do badań. Nierozważny młody człowiek został zatrzymany w policyjnym areszcie.
 
 
 
Dzisiaj (10.09.19) zatrzymany usłyszy zarzuty posiadania środków odurzających. To przestępstwo podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. To jednak nie jedyne konsekwencje prawne na jakie naraził się nierozsądny kierowca. Kierowanie pojazdem bez prawa jazdy to odpowiedzialność za wykroczenie. Na razie nie wiadomo jeszcze jak śledczy zakwalifikują fakt obecności środków odurzających w organizmie kierowcy. Wszystko zależy do wyników badań krwi i opinii biegłych.