joomla templates top joomla templates template joomla

Przewrócił 85-letnią kobietę i chciał ukraść jej torbę. Starsza Pani mocno trzymała swoją własność z zakupami, portmanetką, pieniędzmi, kluczami do mieszkania i telefonem. Pomogli jej dwaja męzczyźni

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Dwaj mężczyźni zareagowali bo zobaczyli jak napastnik usiłuje wyrwać torbę z rąk leżącej starszej kobiety. Grudziądzki policjant będący po służbie zatrzymał próbującego uciec przestępcę, a drugi z mężczyzn zajął się poszkodowaną. Zatrzymany 34-latek usłyszał już zarzuty usiłowania rozboju. Prokurator postanowił o objęciu podejrzanego policyjnym dozorem. Mężczyzna może spędzić w więzieniu nawet 12 lat.
 
 
W czwartek 18 lipca wieczorem na ul. Piłsudskiego w Grudziądzu przestępca przewrócił 85-letnią kobietę i chciał ukraść jej torbę. Starsza Pani jednak mocno trzymała swoją własność bo właśnie tam oprócz zakupów umieściła portmonetkę z pieniędzmi, klucze do mieszkania i telefon.   
 
Leżącą kobietę i szarpiącego ją opryszka przy ulicy zauważyli dwaj przejeżdżający w pobliżu kierowcy. Świadkowie natychmiast zatrzymali swoje auta i ruszyli na pomoc. Napastnik wystraszył się i zaczął uciekać. Jeden z mężczyzn pobiegł za nim, a drugi zajął się poszkodowaną.
 
 
Przestępca z pewnością nie sądził, że goni go policjant. Będący po służbie funkcjonariusz z wydziału kryminalnego szybko zatrzymał i bez problemu obezwładnił sprawcę. O zatrzymaniu powiadomił dyżurnego swojej jednostki. Po chwili przestępcą zajęli się już umundurowani policjanci, którzy umieścili go w policyjnym areszcie. Zatrzymanym okazał się 34-latek, który był pijany.
 
Przerażona i roztrzęsiona starsza pani nie utraciła swoich rzeczy. Na szczęście w porę z pomocą przyszli jej dwaj mężczyźni. Jeden zrobił to co w pracy wykonuje na co dzień, drugi wykazał się postawą godną naśladowania.
 
 
 
Zatrzymany w piątek (19.07.19) w komendzie usłyszał zarzut usiłowania rozboju. Następnego dnia podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu. Po przesłuchaniu prokurator postanowił, że mężczyzna będzie musiał w ramach dozoru odwiedzać policjantów trzy razy w tygodniu, nie może kontaktować się i zbliżać do pokrzywdzonej oraz opuszczać kraju. 
 
Przestępca może trafić do więzienia nawet na 12 lat.