joomla templates top joomla templates template joomla

Samochód uderzył w rowerzystkę na oznaczonym przejeździe rowerowym na ul. Rataja w Grudziądzu. Kobietę przewieziono do szpitala

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Wczoraj grudziądzcy policjanci z „drogówki” likwidowali skutki groźnie wyglądającego zdarzenia w ruchu drogowym. Na ul. Rataja w Grudziądzu na oznaczonym przejeździe dla rowerzystów kierowca samochodu osobowego zderzył się z rowerzystką. Kierująca jednośladem trafiła do szpitala, na szczęście nie doznała poważnych obrażeń ciała. Funkcjonariusze ukarali mandatem kierowcę samochodu.
We wtorek 9 października w godzinach porannych na ul. Rataja w Grudziądzu doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia w ruchu drogowym. Kierowca auta osobowego na oznaczonym przejeździe dla rowerzystów zderzył się z rowerzystką. W wyniku zdarzenia do szpitala trafiła 56 – letnia kobieta kierująca rowerem. 
Na szczęście kobieta nie doznała poważnych obrażeń i po udzielaniu pomocy medycznej mogła opuścić szpital. Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci wykonali niezbędne czynności w celu zgromadzenia materiału dowodowego. 
 
Funkcjonariusze ustalili przebieg zdarzenia i uznali, że to kierujący samochodem osobowym 49 – letni mężczyzna nie udzielił pierwszeństwa przejazdu dla rowerzystki i to on doprowadził do zdarzenia. Policjanci ukarali sprawcę mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
 
Policjanci apelują o przestrzeganie obowiązujących przepisów, ale także o rozsądek i rozwagę na drogach.