joomla templates top joomla templates template joomla

Kierowca na oznakowanym przejeździe nie udzielił pierwszeństwa rowerzyście. Poszkodowanego cyklistę przewieziono do szpitala

T.W./eSerwis.info; info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

 
W środę 12 lipca grudziądzcy policjanci przez kilkadziesiąt minut pracowali na miejscu wypadku drogowego, do jakiego doszło na ul. Solidarności z udziałem samochodu osobowego i rowerzysty. W wyniku tego zdarzenia 63-latek został przewieziony do szpitala. Policjanci zabezpieczyli ślady i dowody, które pomogą przy szczegółowym wyjaśnieniu przyczyn i okoliczności tego wypadku.
 
W środę 12 lipca po godzinie 15:00 dyżurny grudziądzkiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku do jakiego doszło w Grudziądzu na ul. Solidarności z udziałem samochodu osobowego i rowerzysty.
 
 
 
Wstępne ustalenia policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wskazują na to, że kierujący pojazdem Renault Master, 35-letni mieszkaniec powiatu bielskiego, na oznakowanym przejściu dla pieszych i przejeździe dla rowerów nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu rowerem 63-letniemu mieszkańcowi Grudziądza. W wyniku zdarzenia rowerzysta został przewieziony karetką pogotowia do szpitala.
 
Wynik przeprowadzonego przez funkcjonariuszy badania na zawartość alkoholu wykazał, że obaj kierujący byli trzeźwi.
 
 
Policjanci przez kilkadziesiąt minut pracowali na miejscu wypadku, sporządzili dokumentację fotograficzną, szkic sytuacyjny oraz oględziny pojazdów i miejsca zdarzenia.
 
Zgromadzone materiały dowodowe, w toku prowadzonego dochodzenia, pozwolą na szczegółowe wyjaśnienie przyczyn i okoliczności tego wypadku.
 
 
 

Komentarze  

-6 # irek 2017-07-13 15:50
Kierowcy sa nieprzytomnie i zazwczaj nie zwalaniaa przy padach a to ich obowiązek zachowac taką prędkosc by móc stanąć w każdej chwili
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+8 # Marcin 2017-07-13 15:31
Tyle ile widzę nieogarniętych rowerzystów, ze słuchawkami na uszach, bez najmniejszego upewnienia czy mogą wjechać na przejście dla rowerów to aż dziw bierze, że tylko tyle mamy wypadków. Skoro dzieci od maleńkości uczymy: rodzice, przedszkole, zerówka, SP... że przed przekroczeniem jezdni w miejscu do tego wyznaczonym należy się upewnić czy można bezpiecznie to uczynić to dlaczego tego samego nie potrafią pojąć rowerzyści??? To są te same przepisy o przekraczaniu jezdni w miejscu do tego wyznaczonym więc skoro piesi mądrze dbają o swoje bezpieczeństwo to rowerzyści nie mogą? Myślenie boli???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # lolek 2017-07-13 21:37
Przechodzenie przez pasy, a przejazd rowerem DROGĄ Z PIERWSZEŃSTWEM to dwie różne rzeczy. Kierowca ma obowiązek udzielić tam pierwszeństwa, bo to rowerzysta je tam ma więc nie ma żadnego tłumaczenia, że rowerzysta nie uważał. Myślenie to boli kierowców. Jeżdżę bardzo często tą drogą i jak tylko kierowca jadący równolegle ze mną widzi, że mam wyciągniętą rękę do skrętu to zamiast się zatrzymać i ustąpić pierwszeństwa co jest jego zasranym obowiązkiem to ciśnie gaz. Ja się nie wpycham na chama mimo, że mam pierwszeństwo tylko puszczam imbecyla, ale przydało by się żeby taki delikwent zapłacił konkretny mandat i nauczył by się ustępować pierwszeństwa tam gdzie go nie posiada. Kolejna sytuacja to zielone strzałki dorobione przy skręcie w stronę Carrefoura i z Carrefoura w stronę lotniska. Piesi mają zielone światło gdy kierowca ma czerwone i zieloną strzałkę i co robią ? Zapieprzają i mają w dupie to, że mają obowiązek po pierwsze zatrzymać się bez względu na to czy przed przejściem jest pieszy czy nie, do tego obliguje kierowcę czerwone światło, a dopiero potem jeżeli nie ma pieszego, rowerzysty skorzystać z "zielonej strzałki". Więc mi nie pieprz farmazonów gościu o bezmyślności rowerzystów. Co najmniej 70% kierowców ma w dupie ustępowanie pierwszeństwa rowerzystom i pieszym w miejscach gdzie mają taki obowiązek. CGR-y, CSW to już totalna masakra, jeżdżą jak u siebie po polu "wszędzie mam pierwszeństwo"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # A 2017-07-13 22:25
Marcin, Prawko do poprawki! Nie znasz przepisów. Pieszy ma pierszeństwo kiedy znajduje sie na pasach, wiec przed przejscie powinien się upewnić, że jest bezpiecznie, jednak rowerzysta przed przejazdem rowerowym (to zupełnie co innego niż przejscie dla pieszych) nie musi sie upewniac bo ma na swojej drodze pierszeństwo! Niestety kierowcy tacy jak Ty wyznają zasadę "silniejszy ważniejszy". Ja np. Mam zamiar pozyc wiec zwykle ustepuje autom lub wbijam tak zdecydowanie, ze nikt by sie nie osmielil nie zatrzymac.

Niestety cieżko tę sytuację zrozumieć kiedy nie ma się okazji poznać obu stron.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # Marcin 2017-07-14 08:00
Jeżeli samochód jedzie wzdłuż drogi rowerowej i skręcając będzie ją przecinał, powinien upewnić się, że nie nadjeżdża rowerzysta. To samo musi zrobić gdy na skrzyżowaniu znajduje się sygnalizacja świetlna, niezależnie czy przecina rowerówkę, która idzie w poprzek czy wzdłuż. To wynika wprost z 27 art. PoRD

A L E:

Trochę inna sytuacja jest wtedy, gdy kierujący pojazdem nie zmienia kierunku ruchu. Nadal jest to niejasne w przepisach, dlatego dojeżdżając do przejazdu dla rowerów warto zwolnić i w razie czego puścić samochód, tak jakbyśmy byli pieszymi.

W tej konkretnej sytuacji kierujący pojazdem nie zmieniał pasa ruchu, więc bezpieczniej pomyśleć i upewnić się czy można przekroczyć jezdnię.

1 stycznia 2017 roku miała wejść w życie nowela do PoRD dająca pieszym i rowerzystom bezwzględne pierwszeństwo przed przekroczeniem jezdni, NIE WESZŁA!!! i chwała Bogu bo dopiero słuchawkowe matoły wlepione w telefon robiłyby co chciały na drodze.

Do dziś mam filmik z wideorejestrato ra jak rowerzysta ze słuchawkami i telefonem przypiętym do kierownicy przejeżdża na Kalinkowej koło basenu...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-3 # Irena 2017-07-14 11:13
A jak będzie szedł po pasach głuchy to co? On tez ma prawo przejść przez pasy nawet ślepy ma takie prawo. Masz zerowe pojęcie o tym co to są pasy. Kierowca ma obowiązek zwolnić przed pasami a jak trzeba sie zatrzymać i to on ma uważą. Pieszy owszem uważać moze cy rowerzysta ale to już ze względu na swoje bezpieczeństwo i ze względu na to, że kierowcy nie przestrzegają przepisów
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # Marcin 2017-07-14 13:10
Wbrew pozorom, osoby niedosłyszące i niesłyszące są o wiele bardziej ostrożne niż #irena
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-3 # Irena 2017-07-14 14:32
Może i są ale jak jedzie nieodpowiedzial ny kierowca to nie będą mili szans patrzeć można w jedną stronę. Co to tez za bzdury z tym, że to pieszy czy rowerzysta ma czekać aż auto stanie, wtedy nigdy można by nie przejść np: na Placu Stycznia. Przepis jest jasny, zbliżasza sie do przejścia zwolnij widzisz idącego jadącego stań!! Nie chcesz się dostosować chodź piechotą!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Marcin 2017-07-14 17:32
#irena kobieto dzika i samonakręcająca się, przeczytaj ze zrozumieniem mój pierwszy post a nie pluj jadem na lewo i prawo. W żadnym z moich postów nie piszę o konieczności zatrzymywania się tylko o konieczności upewnienia sie czy można bezpiecznie przekroczyć jezdnię, prosze nie wkładać mi w usta słów których nie użyłem.
.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-4 # Irena 2017-07-14 17:47
Koniecznośc jest zawsze. Kierowca ma sie zatrzymac i tyle, czasem to zdrowy dorosły człowiek, ale czasem dziecko, osoba starsza zniedołężniała, oni też mają prawo przechodzić na pasach przez jeznię.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # Marcin 2017-07-14 17:58
Kończąc temat, bo nie ma sensu tego ciągnąć, proszę żebyś przeczytała ze zrozumieniem mój post a Ty makaron nawijasz bezmyślny, jeśli wiecz co to zasada ograniczonego zaufania to wiesz także jak ją stosować w życiu i kalectwo, wózek lub zimny dołek raczej Ci nie grozi. Przejedź sie do Belgi, Holandi, zobacz jak rowerzyści zawsze przed przekroczeniem jezdni zwalniają, odwracają sie w lewo, prawo, upewniają się czy mogą przekroczyć jezdnie mooooooże wtedy pojmiesz o czy piszę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-1 # Daro 2017-07-14 18:24
Zwolnić musiał bo tam jest zakręt więc to logiczne i uwaga bezsensowna. Inaczej by się przewrócił. To tłuamczenie czegoś czego się wytłumaczyć nie da.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-1 # X 2017-07-15 07:19
Rowerzysta korzysta z przepisów o ruchu drogowycha a nie dla pieszych. Na ścieżce rowerowej i przejazdem na drugą stronę ulicy,gdzie nie zmieniasz kierunku jazdy to rowerzysta ma pierwszeństwo to samochód powinien się zatrzymać. Widać rower odstawiony do lamusa
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować